BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA

BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA

Her birey belirli bir çalışmanın arkasından emekli olmayı bekler. Bu nedenle çalışırken bazı şartları yerine getirerek emekli olma hakkına sahip olabilmektedirler. BAĞ-KUR’lu kişiler hem emekli olabilmek için hem de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sosyal ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için prim ödemektedirler. BAĞ-KUR’a prim borcu bulunan kişiler emeklilik hakkından yararlanamazlar. Bu nedenle prim borcu bulunan kişiler BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini yaparak borç durumunu öğrenebilirler ve buna göre ödeme yapabilirler. Bu şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu‘ nun sağlamış olduğu olanaklardan da yararlanabilirler.

BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi internet üzerinden şifreli ve şifresiz olarak iki şekilde yapılabilmektedir. BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini yapmanın ilk yolu E-Devlet üzerinden ikincisi ise online tahsilat üzerinden yapılmaktadır. Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini her iki yöntemi kullanarak nasıl yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi

E-Devlet uygulamalarını kullanarak BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra aşağıda verilen linke tıklayınız. Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı daha sonra da E-Devlet şifrenizi giriniz. Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ! 

Online Tahsilat İle BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi

Online tahsilat uygulamasını kullanarak BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi için bazı kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şekilde BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra aşağıda sıralı bir şekilde verilen maddeleri uygulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak 4B sigortalı ödemeleri seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından size uygun olan seçeneğe tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Güvenlik kodunu da girdikten sonra Borç Sorgula butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemlerden sonra BAĞ-KUR prim borcu sorgulamanızı tamamlayınız.

Online Tahsilat İle BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.