E-DEVLET İKAMET BELGESİ ALMA | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

E-DEVLET İKAMET BELGESİ ALMA

E-DEVLET İKAMET BELGESİ ALMA

E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi kolay bir şekilde internet üzerinden yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. E-Devlet güvenli sistemi üzerinden ıslak imza uygulamasının da başlaması ile birlikte E-Devlet ikamet belgesi alma işleminizi internet üzerinden kolay ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Muhtarlığa gidip ikamet belgesi alma işlemi yerini günümüzün getirdiği kolaylıklardan olan internete bıraktı. Yine de dikkat edilmesi gereken bir konu var ki bu belge asıl belge değildir. Çünkü muhtarlıktan alınırken muhtarın atmış olduğu imza E-Devlet ikamet belgesi alma işleminizde olmayacaktır.

E-Devlet ikamet belgesi alma işleminiz için mobil imzanızın veya elektronik imzanızın olması gerekir. Mobil imzanızı GSM operatörlerinden belli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Elektronik imzanızı da anlaşmalı şirketlerden başvuru karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet İkamet Belgesi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet ikamet belgesi alma işlemi için öncelikle yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. E-Devlet ikamet belgesi alma işleminizde kimlik doğrulama sistemi için mobil imzanızı veya elektronik imza seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet ikamet belgesi alma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet İkamet Belgesi Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.