E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET ŞİFRESİ

Vatandaşlarımız, geliştirilen E-Devlet sistemi sayesinde devlet kurumlarındaki birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilme imkanı buldu. Bu sistem sayesinde devlet dairelerinde sıra beklemek zorunda kalmadan, zamandan tasarruf ederek gerekli tüm işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Şimdi sizlere bu E-Devlet şifresinin ne olduğundan, nasıl alabileceğinizden bahsedeceğiz.

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet sistemini kullanabilmek için gerekli olan E-Devlet şifresini, üzerinde T.C Kimlik numaranızın yazılı olduğu kimliğiniz ile birlikte bağlı bulunduğunuz PTT Müdürlüğü’ne giderek temin edebilirsiniz. Her vatandaşın kendine ait bir E-Devlet şifresi bulunmaktadır. Bu şifreyi alabilmek için PTT’ye bizzat kendiniz gitmelisiniz aksi takdirde şifrenizi alamazsınız. Bu durum şifrenizin güvenliği ve başka birinin sizin adınıza işlem yapmaması için oldukça önem arz etmektedir.

E-Devlet şifresini ilk aldığınız zaman PTT sizden 2 TL işlem ücreti almaktadır. Şifrenin unutulması veya kaybedilmesi durumunda ise yeni bir şifre için PTT’ye 10 TL ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlendirmeler dışında herhangi bir ekstra ücret yoktur.

Gerekli ödemeleri yaptıktan sonra E-Devlet şifresi size bir zarf içinde verilecektir. Bu zarfı ortadan yırtmayacak şekilde, dikkatli bir şekilde açmanızı tavsiye ederiz.

Artık şifreniz ile E-Devlet sistemine girişinizi yapabilir, gerekli tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halis BAS dedi ki:

    Merhabalar.
    ben Almanyada yasiyorum.Acaba E devlet sifremi buradan nasil temin edebiirim.

    Saygilarimla

    Halis BAS