EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ

Emeklilik işlemleri evrak takibi işlemi SGK evrak takibi işlemleri arasında yer alan evrak takip sistemidir. İki çeşit emeklilik işlemleri evrak takibi vardır. Birincisi emeklilik evrak takibi ikincisi 4C emeklilik işlemleri evrak takibidir. Emeklilik işlemleri evrak takibi standart evraklarınızı takip edebilmeniz için kurulmuş bir sistemdir. 4C emeklilik evrak takibi, Emekli Sandığı kurumuna ait olan evraklarınızı takip edebilmeniz için kurulmuş olan bir sistemdir.

Emekli Sandığı emeklilik işlemleri evrak takibi E-Devlet sistemi üzerinden yapılır. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi ve farklı işlemleri yapabilmek için kimlik doğrulama sistemini en az bir kez kullanmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi de yer almaktadır. E-Devlet şifresi PTT tarafından size kimlik bilgileriniz aracılığı ile belirli bir ücret karşılığında zarf içerisinde verilen bir şifredir. E-Devlet şifreniz yoksa kimlik doğrulama sistemini kullanmak için size en yakın PTT şubesine gitmelisiniz.

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Emeklilik işlemleri evrak takibi işlemini internet üzerinden yapmak için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Bu işlem sadece İstanbul için geçerlidir. Bunu dikkate alarak açılan sayfada öncelikle T.C. kimlik numaranızı giriniz. Başvuru esnasında vermiş olduğunuz cep telefonu numaranızı giriniz. Cep telefonu numaranızı vermediyse ilgili yerlere 0(000) 000 00 00 giriniz.

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

4C emeklilik işlemleri evrak takibi işlemi için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. 4C emeklilik evrak takibi işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.