SGK HİZMET DÖKÜMÜ | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Sosyal güvenlik Kurumu’nu üst kurul olarak kabul eden sağlık kurumları ile ilgili öğrenmek istediklerinizi gerekli internet siteleri aracılığıyla çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendi resmi sitesi üzerinden SGK hizmet dökümü ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yeni bir kuruluş olarak E-Devlet internet sitesi üzerinden E-Devlet şifrenizle SGK hizmet dökümü başta olmak üzere daha birçok konuda merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz. Size bu yazımızda SGK’nın kendi sitesi olan E-Devlet sitesinden nasıl SGK hizmet sorgulama yapabileceğinizi anlatacağız. Kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak yapılan çoğu işlemi SGK’nın resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile online olarak gerçekleştirmeniz mümkündü. İşlemlerinizi birkaç bilgi ile şifreye ihtiyacınız olmadan rahatlıkla gerçekleştirebilmekteydik. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile SGK ile ilgili işlemleriniz E-SGM sistemi üzerinden değil E-Devlet sistemi ile daha geniş kapsamda pek çok sorgulamayı bünyesinde bulunduran bir platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi tek bir şifre ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

SGK hizmet dökümü işlemi ile size pek çok bilgi edinme imkanı sunulmuştur. Bu işlem ile SGK’nın çatısı altında bulunan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olarak hangi tarihte işe başladığınız, işe giriş bilgileri, çalıştığınız süre boyunca yatırılmış olan primler ya da yatırılıp yatırılmadığı gibi sigortanız ile ilgili detaylı pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirerek eğer sigortanız ile ilgili bir problem var ise önceden tespit edebilirsiniz. Bu şekilde hizmette hiçbir aksama yaşanmadan işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Yazımızın devamında sorgulama işleminin nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

sgk hizmet dökümü

E-Devlet Üzerinden SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet internet şifreniz ile de SGK hizmet dökümü sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet internet şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında öğrenebilirsiniz. E-Devlet internet sitesi üzerinden de SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı hizmet dökümlerinize ulaşabilmeniz için sizlere vereceğimiz internet bağlantı adreslerini ve uygulamaları dikkatle inceleyiniz. Öncelikle hangi işlemi gerçekleştirecekseniz onunla ilgili paylaştığımız internet bağlantısına tıklayınız.

  • Açılan sitede ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

12

  • Karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • E-Devlet şifrenizi de girerek sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.

1

  • Böylece SGK hizmet dökümünüze ulaşmış olacaksınız.

E-Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4B Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4C Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.