SGK KESENEK | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

SGK KESENEK

SGK KESENEK

SGK Kesenek Nedir ?

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu’ na bağlı olarak çalışan kişilerin maaşlarından bazı kesintiler yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu, sigortalı çalışan kişilerin maaşlarından yapılan bu kesintileri takip etmeleri için SGK kesenek sistemini geliştirmiştir. SGK kesenek bilgi sistemi ile sigortalı çalışanlar maaşlarından ne kadar kesinti yapıldığını ve ödedikleri vergi miktarını kolayca takip edebilirler. 

SGK Kesenek Bilgi Sistemine Nasıl Giriş Yapılır ?

SGK kesenek bilgi sistemine giriş yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre bilgilerine gerek duyulmaktadır. Bu şifreyi Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan temin edebilirsiniz. Gerekli olan bu bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Ayrıca SGK kesenek bilgi sistemine giriş yapabilmek için bilgisayarınızda Java programının yüklü olması gerekmektedir.

Sigortalı çalışan tüm herkesin prim belgelerinin her ay elektronik ortamda düzenli bir şekilde gönderilmesi zorunludur. Bu prim belgelerini göndermekle görevli olan kişiler belgeleri göndermemeleri halinde ceza uygulaması yapılmaktadır. Prim belgeleri kesenek bilgi sistemi aracılığıyla en geç maaşın alındığı tarihten itibaren 10 gün içinde gönderilmesi gerekir.

SGK Kesenek Bilgi Sistemine Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.