SGK RAPOR SORGULAMA | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

SGK RAPOR SORGULAMA

SGK RAPOR SORGULAMA

Sigortalı olarak çalışmakta olan kişi almış olduğu iş görememezlik raporunu kuruma gönderir. Kurum gönderilen tüm raporları değerlendirir ve raporu gönderen kişinin ne kadar para alması gerektiğine karar verir. Karar verilen parayı kişinin Ziraat Bankası hesabına yatırırlar. SGK rapor sorgulama işlemini çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden SGK rapor sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemin sadece bu site üzerinden yapılmasının nedeni E-SGM internet sitesinin kapatılmış olmasıdır. Kapatılma kararı alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yapmış olduğu bilgilendirmeye göre E-SGM sitesinin insanlar tarafından artık kullanılmıyor olmasıdır. Birçok insan E-Devlet şifresi ile neredeyse bütün işlemlerini E-Devlet üzerinden yapmaktadır ve bu yoğun kullanım E-SGM sitesinin az tıklanmasına sebebiyet verdiğinden süresiz olarak site kapatılmıştır.

E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile SGK rapor sorgulama işlemi için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet şifresi ile SSK rapor sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Sosyal Güvenlik Kurumu belirli durumlarda geliri azalan vatandaşların başkalarına ihtiyacı olmadan yaşamını sürdürebilmesi için kurulmuş olan bir sistemdir. Bunlar içerisinde kişilerin hastalık ve kaza gibi durumlarında hastanelerden faydalanabilmeleri, ucuz ilaç alabilmelerini ve kişiye maaş bağlama gibi durumlar bulunmaktadır. SGK’yı üç ana başlık oluşturmaktadır. Bunlardan ilki SSK olup işverene bağlı olarak yapılan sigorta türüdür. İkinci olarak BAĞ-KUR’u görmekteyiz ve bu sigorta türü de kişinin kendi adına veya kendi hesabına bağlı olarak yaptırmış olduğu sigortadır. Son olarak Emekliği Sandığı Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yer almaktadır ve kamu kurumunda çalışan kişilere yapılan bir sigortadır.

E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.