SSK İŞE GİRİŞ | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

SSK İŞE GİRİŞ

SSK İŞE GİRİŞ

SSK’ya bağlı olarak çalışan yani 4A sigortası bulunan kişilerin SSK işe giriş bildirgesinin mutlaka verilmesi gerekmektedir. SSK’ya bağlı kişiler de SGK işe giriş tarihini öğrenerek emeklilik ile ilgili pek çok hesaplamalarını yapabilirler. Bu tür hesaplamaları yapmanın ise artık tek bir yolu vardır. Bu yol ise E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama ve hesaplama yoludur. Ancak eskiden yani E-SGM sistemi varlığını korurken sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi şifresiz olarak kolay, rahat ve güvenilir bir şekilde yerine getirebiliyorduk. Ancak E-SGM sisteminin kapatılması ve ne zaman açılacağı hakkında kesin bir bilgi sahibi olunmadığı için artık sorgulamalarımızı E-SGM üzerinden yerine getiremiyoruz.

E-SGM sisteminin kapatılması sonucu ise SSK işe giriş sorgulamalarınızı sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapabilir duruma gelmekteyiz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek içinse E-Devlet şifresi sahibi olmamız gerekmektedir. Eğer şifre sahibi değilseniz sisteme giriş yapamaz ve sorgulama ve bilgi alma konusunda işlem yapamazsınız. Biz bu yazımızda sizlere SSK işe giriş bildirgesi nasıl verilir ve SGK işe giriş tarihi nasıl öğrenilir bu konuları hakkında bilgi vereceğiz.

SSK İşe Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir ?

SGK işe giriş bildirgesi işveren tarafından yapılmaktadır. SGK işe giriş bildirgesi için ilk olarak aşağıda sizlere vermiş olduğumuz linkte tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada kullanıcı adınızı ve sistem şifrenizi giriniz. Ardından işyeri şifrenizi giriniz. Eğer bu bilgileri bilmiyor iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu’ na giderek bu bilgileri temin edebilirsiniz. Daha sonra resimdeki güvenlik anahtarını yandaki kutuya giriniz. Giriş butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz. SGK işe giriş bildirgesinin mutlaka verilmesi gerekir. 4A işe giriş bildirgesinin verilmemesi durumunda idari ceza uygulanmaktadır.

SSK İşe Giriş Bildirgesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

SGK işe giriş tarihi sorgulama işlemi emeklilik hakkında bize bazı bilgiler vermektedir. İşe başlamış olduğumuz tarihi öğrenerek emeklilik hesaplamamızı buna göre yapabiliriz. SGK işe giriş tarihi sorgulaması internet üzerinden tek bir şekilde yapılmaktadır. Bu yol E-Devlet şifresi ile yapılmaktadır. Şimdi sizlere bu yöntemi kullanarak SGK işe giriş tarihi nasıl sorgulanır bu konuyu anlatacağız.

E-Devlet Şifresi İle SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulur. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra aşağıda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

12

Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

1

E-Devlet Şifresi İle SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.