TRAFİK CEZASI SORGULAMA | E - Devlet | Sorgulama | Hesaplama | SGK

TRAFİK CEZASI SORGULAMA

TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Günümüz teknolojisi sayesinde bütün sorgulama işlemlerini internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Trafik cezası sorgulama işlemi de bunlardan bir tanesidir. Trafik cezası sorgulama işlemi sayesinde adımıza kesilmiş herhangi bir trafik cezası olup olmadığını, cezanın ne zaman kesildiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemi, haberiniz olmadan kesilen cezalardan haberiniz olması açısından oldukça önemlidir. Herhangi bir ceza bulunuyorsa erken ödeme imkânlarından yararlanabilmektesiniz. Trafik cezası sorgulama işlemini iki farklı yöntemle yapabilmekteyiz. Yazımızda bu iki yöntemle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

EGM Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada “İsim”, “Soyisim” gibi genel bilgileri giriniz.
  • Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı giriniz.
  • Son olarak “Doğrula” butonuna basınız.

Tüm bu bilgileri doğru girdiğiniz taktirde trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Sorgulama işlemi sonrası trafik cezanızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

EGM Trafik Cezası Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

GİB Trafik Cezası Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden trafik sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada plaka bilgileriniz gerekmektedir. Eğer özel plakanız varsa işaretleyiniz. Daha sonra T.C kimlik numaranız veya Vergi kimlik numaranızı giriniz. Son olarak tescil tarihini de doğru bir şekilde girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde, sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Sorgulama işlemi sonrası trafikle ilgili bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

GİB Trafik Cezası Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.