Edevlet.net

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 7 Akademik Personel Alımı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 7 Akademik Personel Alımı

İlanı Veren Kurum: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Kadro Sayısı: 7 (yedi)

Kadro Unvanı: Profesör, Yardımcı Doçent

İlan Tarihi: 04 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 19 Ocak 2017

Başvuru Adresi: Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi Merkez/Bolu

Telefon: 0374 254 10 00

Bolu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 04 Ocak 2017 tarihinde yayınladığı ilanla, çeşitli ana bilim dalları ve birimlere toplam 7 (yedi) adet öğretim üyesi alacağını duyurdu. Adaylarda aranan özel şartlar ve görev alacakları bölümler;

  • Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu / Turizm İşletmeciliği / Yardımcı Doçent / Turizm işletmeciliği anabilim dalında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Yöresel mutfaklar ve gastronomi turizmi alanlarında çalışmaları olmak.
  • Diş Hekimliği Fakültesi / Ortodonti / Yardımcı Doçent / Hızlandırılmış üst çene genişletmeleri ve ortodontik tedavide kullanılan bonding ajanları ile ilgili araştırma yapmış olmak.
  • Güzel Sanatlar Fakültesi / Müzik Bilimleri / Profesör / Müzik bilim alanında doçentliğini almış olmak. Tarihsel Müzikoloji ve Sistematik Müzikoloji alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Kentleşme ve Çevre Sorunları / Yardımcı Doçent / Yönetim Sosyolojisi alanında çalışmaları olmak.
  • Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu / Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Yardımcı Doçent Yeni Nesil Manyetik Rezonans Görüntüleme Cihazı üretiminde kullanılan MgB2 süperiletken teller ve parkur bobin üretimi üzerinde çalışması olmak.
  • Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu / Ormancılık ve Orman Ürünleri / Yardımcı Doçent / Odun gövdelerinin hidrolik iletkenliklerinin incelenmesi konusunda doktora yapmış olmak.
  • Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği / Yardımcı Doçent / Tavuk kesimhane artıklarından jelatin üretim koşullarının araştırılması ve optimizasyonu konusunda çalışmış olmak.

Adayların seçimi, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar çerçevesinde yapılacak. Başvurular ilgili birimlere şahsen yapılacak ve ilan tarihinden itibaren 15 (on beş) günü geçen başvurular reddedilecek.

Devamlı statüdeki Profesör kadrolarına başvuracak olan adaylar;

-Başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçelerine, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve öz geçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına,

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar ise;

-Dilekçelerine, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, öz geçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaklar. Ayrıca adaylar dosyalarına, haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecek.

Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar yardımcı doçent adayları, başka bir yabancı dilde sınava girecek ve sınav tarihleri adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacak.

Atamaya hak kazananların, görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorunluluğu olduğunu, süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini de hatırlatmak isteriz.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri İçin  TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.