E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 20 Denetçi Yardımcısı Alımı

İlanı Veren Kurum: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Kadro Sayısı: 20

Kadro Unvanı: Denetçi Yardımcısı

İlan Tarihi: 31 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 23 Ocak 2016

Yazılı Sınava Hak Kazananlar İçin Başvuru Tarihi: 20 Şubat – 03 Mart 2017

Son Başvuru Tarihi: 03 Şubat 2017

Başvuru Adresi: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı, Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177. Sokak No:10/A Blok 5.Kat Çankaya/ANKARA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sınavla 20 (yirmi) denetçi yardımcısı alacağını duyurdu. Bakanlık yönetmeliğinde yer alan ilgili hükümler dahilinde işe alınacak olan adayların, devlet memurları kanununda bahsedilen şartlara da sahip olmaları gerekiyor.

Hukuk Fakültesi mezunu 7 (yedi), Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat, iktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun 7 (yedi), Psikoloji mezunu 3 (üç) ve Sosyal Hizmetler mezunu 3 (üç) olmak üzere toplam 20 (yirmi) denetçi yardımcısı adayının, bölümlerini ilgilendiren KPSS puan türlerinde en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekiyor.

Belirtilen tarihler arasında bakanlığın internet sitesinden elektronik ortamda yapılacak başvuruların ardından yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar 20 Şubat – 03 Mart 2017 tarihleri arasında Kendilerinden istenen tüm belgelerle birlikte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığına şahsen müracaat edeceklerdir. Yazılı sınava girecek olan adayların isimleri, kendilerinden istenen belgeler, sınav yeri ve saati, bakanlığın internet sitesinde duyurulacak. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Yazılı sınavda hukuk grubu adaylara: Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargı Usul Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku; İktisat grubu adaylara: Makro ve Mikro İktisat, İktisat Teorisi, Güncel Ekonomik Sorunlar; Maliye grubuna: Genel Maliye Teorisi ve Maliye Politikaları, Kamu Gelirleri ve Giderleri ve Bütçe; Muhasebe grubuna: Genel Muhasebe, Sosyal Hizmetler ve Psikoloji grubuna ise: Türkiye’nin Toplumsal ve Ekonomik Yapısı, Çocuk, Kadın ve İnsan Hakları ve Hukuku, Sosyal Politika ve Planlama, Psikoloji Biliminde Yaklaşım ve Yöntemleri, Eğitimde Rehberlik, Davranış Bozuklukları, Çocuk Gelişimi ve Sosyal Politikalar, Gelişim Psikolojisi, Aile Sosyolojisi, Sosyal Psikoloji, Öğrenme Psikolojisi, Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk ve İdare Hukukunun genel esasları ve güncel ekonomik sorunlarla ilgili sorular sorulacak. Sınavı sonuçları, bakanlığın internet sayfasında duyurulacak ve sözlü sınava hak kazanan adaylara, sınav yeri, günü ve saati yazılı olarak bildirilecek.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.