E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Ankara Üniversitesi Hukuk Müşavirliği 2 Avukat Alımı

İlanı Veren Kurum: Ankara Üniversitesi Rektörlüğü

Kadro Sayısı: 2

Kadro Unvanı: Avukat

İlan Tarihi: 22 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 22 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 06 Ocak 2017

Yazılı Sınav Yeri: Ankara Üniversitesi Rektörlüğü

Yazılı Sınav Tarihi: 08 Şubat 2017, saat 10.00

Sözlü Sınav Yeri: Ankara Üniversitesi Rektörlüğü

Sözlü Sınav Tarihi: 01 Mart 2017, saat 10.00

Başvuru Adresi: Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı, İdari Personel Şubesi Tandoğan/ANKARA

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan ilana göre, Üniversitenin Hukuk Müşavirliğinde istihdam edilmek üzere 2 (iki) avukat alınacaktır. Ankara Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapacak avukatların T.C. vatandaşı olmaları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmaları gerekiyor. Adaylar ayrıca KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 2016’da P3 puan türünde en az 70 puan almış olacaklar. Hukuk fakültelerinden mezun olan adayların, avukatlık ruhsatlarının da olması gerekiyor.

Başvuru İnceleme Komisyonu tarafından başvuruları incelenerek kabul edilen adaylar, yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulacaklar. Sınavlara girmeye hak kazanan adayların listesi http://personeldb.ankara.edu.tr adresinde yayınlanacak. KPSSP3 türünde puan sıralamasına göre çağrılacak adaylara yazılı sınavda, Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku konularından sorular sorulacak. Yazılı sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar, başarı sıralamasına göre sözlü sınava çağrılacaklar. Sözlü sınavda en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaklar. Sözlü sınavda; adayların bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme ve karşılaştırma yapma kabiliyeti, göreve uygunluğu, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, öz güveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı değerlendirilecek. Adayın başarı notu, yazılı ve sözlü sınav notlarının ortalamasıyla elde edilerek, en yüksek nota sahip olandan başlayarak, işe kabulleri yapılacak.

Adayların, http://personeldb.ankara.edu.tr adresinden ulaşabilecekleri başvuru formu,  diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği, 3 (üç) adet vesikalık fotoğraf, KPSS (B) sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, öz geçmişleri ve avukatlık ruhsatının onaylı örneğini, son başvuru tarihine kadar Ankara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na teslim etmesi gerekiyor. Belgelerin teslimatı posta yoluyla da yapılabilir fakat postadaki olası gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Şahsen yapılan başvurularda, belgelerin onaylanması, asılları gösterilmek şartıyla Ankara Üniversitesi tarafından yapılacaktır. Fakat posta yoluyla yapılan başvurularda belgelerin resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekiyor.

Ankara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.