E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

ARAÇ HASAR KAYDI SORGULAMA

Araç hasar kaydı sorgulama işlemi, satın alacağınız aracın hasarı olup olmadığını anlamanız açısından oldukça önemlidir. Araba alacağınız zaman satıcısının neler söylediğine bakmadan öncelikle araç hasar kaydı sorgulama işlemini yapmanızı öneririz. Aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı anlamanız önemlidir. Aldıktan sonra herhangi bir arıza çıkması başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden araç hasar kaydı sorgulama işlemi çok önemlidir. Yazımızda araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alacağınız aracın daha önce kazaya karışıp karışmadığını merak ediyorsanız araç hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmenin iki farklı yöntemi vardır. Öncelikle alacağınız aracın plaka veya şasi numarasını bilmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Hasar Kaydı Sorgulama

E-Devlet sistemin kolaylıklarından biri de araçlar için oluşturulan bu sorgulama hizmetidir. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapınız. Başvuru sonrası 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza sorgulamak istediğiniz aracın bilgileri çıkacaktır.

E-Devlet Sistemi ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

SMS yöntemiyle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Bu yöntemde operatörünüz tarafından bu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle sorgulamak istediğiniz aracın plaka veya şasi numarasını bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek şasi numarasını ya da plakayı 5664’ e mesaj olarak göndermelisiniz.

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama örneği: 35ABC35 plakanın başına ve sonuna bir şey eklemeden 5664’ e göndermelisiniz.

Şasi numarası ile araç sorgulama örneği: HASAR S 7D5XW81X45SD36900 şeklinde 5664’ e göndermelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.