enflasyonemeklilikötvdöviz

Asgari Ücretliye Yılda 1852 TL Ek Ödeme Gelecek mi? İşte Tasarının Detayları ve Ek Ödeme Konusundaki Son Gelişmeler…

Asgari Ücretliye Yılda 1852 TL Ek Ödeme Gelecek mi? İşte Tasarının Detayları ve Ek Ödeme Konusundaki Son Gelişmeler…
A+
A-

Son günlerde gündeme gelen asgari ücretliye ek ödeme konusu birçok kişiyi heyecanlandırdı. Çünkü bildiğiniz gibi ülkemizde çok büyük bir çoğunluk asgari ücret ile geçimini sağlıyor. Dolayısıyla asgari ücrete yapılacak her zam ya da verilecek her ek ödeme oldukça büyük önem taşıyor.

Peki, asgari ücretliye gerçekten ek ödeme yapılacak mı? Konuyla ilgili son gelişmeler neler? Şimdi bu noktalar hakkında bilgi verelim.

Asgari Ücretliye 1852 TL Ek Ödeme mi Geliyor?

Bilindiği gibi 4D kapsamında çalışan taşeron işçilerine tediye ödemesi yapılıyor. İşte bu uygulamanın bir benzeri de asgari ücretliler için isteniyor. Çünkü her geçen gün artan fiyatlar asgari ücretlinin geçimini zorlaştırıyor. Bu nedenle insanlar da meclisin asgari ücretli çalışanların şartlarını iyileştirecek adımlar atmasını bekliyor.

İşte bunlardan biri de, ek ödeme konusu. Bu bağlamda meclise sunulması planlanan yasa tasarısı kapsamında 3 ayda bir 463 TL, toplamda yıllık 1852 TL ek ödeme yapılması söz konusu. Eğer söz konusu yasa teklifi kabul edilirse bir asgari ücretli yılda 4 defa maaşına ek ödeme almış olacak. Aylık olarak düşünüldüğünde her ay maaşa 154 TL ek yapılmış gibi olacak da diyebiliriz.

Peki, Bu Konu Ne Zaman Netleşecek?

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretlilere bir müjdesi olduğunu söylemiş ama başka bir detay vermemişti. Konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerinin ek ödeme hakkında olduğu düşünülüyor. Elbette bu süreçte asgari ücrete yapılacak yıllık zam da gündem de. Kısacası önümüzdeki günlerde asgari ücretlileri ilgilendiren çok önemli kararların alınacağını söyleyebiliriz.

Siz asgari ücretlilere ek ödeme gelmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Meclise sunulacak miktarları yeterli buluyor musunuz? Asgari ücretliye ek ödeme hakkındaki görüşlerinizi yorumlar alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

AGİ Nedir? Asgari Geçim İndirimi Ücretleri Tablosu ve Formu

SGK’dan Annelere Kreş ve Bakıcı Yardımı!

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.