Edevlet.net

BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA

04.03.2015

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kişilere birçok kolaylık sağlanmıştır. Sağlanan bu kolaylıkların en başında ise internet üzerinden yapılan işlemler gelmektedir. İnternet üzerinden yapılan bu işlemler ile kişiler kamu hizmetlerine giderek uzun kuyruklarda bekleme derdinden kurtuluyorlar. Ayrıca kişiler internet üzerinden yapılan işlemler sayesinde yapmak istedikleri işlemleri çok daha basit ve hızlı bir şekilde yapabilmektedirler. İnternet üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de bilinmeyen numara sorgulama işlemidir. Bilinmeyen numarayı sorgulama işlemi pek çok farklı yerden yapılabilmektedir. Bilinmeyen numara sorgulama işlemi internet üzerinden de operatöre bağlı olarak sms üzerinden de yapılabilir. Bizlerde sizi bilgilendirmek için ilk olarak tüm operatörlerden ayrı ayrı bilinmeyen numarayı sorgulama işlemini daha sonra da tüm operatörler için geçerli olan internet üzerinden bilinmeyen numara sorgulama işlemini anlatacağız.

Her Operatörden Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bir Turkcell numarasının kime ait olduğunu öğrenmek istiyor iseniz bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Şifre elde etmek için SIFRE yazıp 2222′ ye kısa mesaj ile gönderiniz. Daha sonra aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
    Bağlantı adresine tıkladıktan sonra göstermiş olduğumuz boşluğa öğrenmek istediğiniz kişinin numarasını yazınız.

turkcell

Ardından GSM numarasını giriniz.

 

turkcell 1

Son olarak ise Turkcell şifrenizi giriniz.

 

turkcell 2

 

Turkcell Numara Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ.

  • Bir Avea numarasının kime ait olduğunu 11855’i arayarak ya da 11855’e mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Eğer mesaj göndererek numara sorgulamak istiyorsanız kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı 5……… şeklinde yazıp 11855’e mesaj gönderiniz.
  • Bir Vodafone numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için ise 7048’e mesaj göndermeniz yeterlidir. Mesaja KIM yazıp boşluk bırakıp * koyduktan sonra 10 haneli öğrenmek istediğiniz GSM numarasını yazınız ve 7048’e mesaj gönderiniz.

Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilinmeyen numarayı sorgulama işlemini 11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden yapabilirsiniz. İstediğiniz ev ya da iş numarasını öğrenmek için 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz anda 11811 bilinmeyen numaralar servisini arayarak istediğiniz kişinin numarasını ya da istediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom’un online servislerinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için sadece giriş yapmanız yeterli olacaktır. Giriş yapmak için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra öncelik ile kullanıcı kodu veya T.C. numaranızı giriniz.

1

Daha sonra parolanızı gerekli yere giriniz.

2

Son olarak ise giriş butonuna tıklayınız.

3

Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Tüm bu işlemleri anlattığımız ve görsellerde de gösterdiğimiz şekilde yaptığınız takdirde bilinmeyen numara sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.