BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA | E-Devlet

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA

Emekli olabilmek için gerekli işlemlerden biri bir işte çalışan olarak çalışmaktır. Sigortalı bir işte gerekli olan süre boyunca çalışan kişiler emekli olabilmektedir. Emekli olmayı bekleyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de emekli maaşlarıdır. Artık emekli maaşı sorgulama işlemleri internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. BAĞ-KUR emekli maaş sorgulama işlemi de internet üzerinden online olarak yapılabilen bir diğer işlemdir. BAĞ-KUR emekli maaş sorgulama işlemi daha önceden iki resmi site üzerinden yapılmaktaydı. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapanması nedeni ile bu işlemi sorgulayabileceğiniz resmi site sayısı bire düşmüş oldu. Bu resmi sitenin ismi ise E-Devlet’tir.

BAĞ-KUR emekli maaş sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz resmi site E-Devlet resmi sayfası olup bu işlem için gerekli sadece iki şey vardır. Bunlardan birincisi T.C. kimlik numaranız ve ikincisi ise E-Devlet şifrenizdir. Bu yazımızda E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR emekli maaş sorgulama işleminin internet üzerinden online olarak adım adım nasıl gerçekleştirebileceğinizi ve gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emekli Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir merkez PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda vermiş olduğumuz resmi linke tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

2

Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gereken bir platform açılacaktır. Bu platformda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

1

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emekli Maaş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.