E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR GİRİŞ

Emekli olmak ve geleceğimizde rahat edebilmek için çalışırız. Emekli olabilmek içinde belli kurumlara prim yatırırız. Primlerimiz ise bizim işe giriş tarihimiz ile paralel olarak başlamış olur. İşte bu noktada işe giriş tarihinizi merak ediyorsanız BAĞ-KUR giriş uygulaması size yardımcı olacaktır. BAĞ KUR giriş sorgulamanızı daha önce iki farklı resmi site üzerinden gerçekleştirmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılmasıyla beraber E-Devlet şifresi ile BAĞ KUR girişi sorgulama işlemini internet üzerinden yapabildiğiniz tek resmi site haline geldi.

BAĞ-KUR Nedir?

16 Mayıs 2006 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak işlemlerine başlamıştır. Bu tarihten itibaren BAĞ-KUR, sigortalılarına sigorta paketlerine dahil olan kaza, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapmakta, cenaze masrafları karşılığı toptan ödeme ve sosyal yardım primi vermektedir. Bu uygulama ile büyük başarı yakalanmıştır ve günümüze kadar gelmiştir. Devam etmekte olan bu uygulama artık internet üzerinden sorgulanır hale gelmiştir. BAĞ KUR giriş tarihi sorgulama ile birlikte işe giriş tarihinizi, ne kadar prim yatırdığınızı ve ne zaman emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz. BAĞKUR giriş tarihi sorgulama artık tek bir şekilde hizmet sunmaktadır. Yazımızda BAĞ-KUR girişi tarihinizi sorgulayabileceğiniz gerekli bilgiler ve resmi bir sitenin linkini bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Giriş Tarihi Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet uygulamasını kullanarak BAĞ-KUR giriş tarihinizi öğrenebilir, ne kadar prim yatırdığınız konusunda bilgi sahibi olabilir ve ne zaman emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz. Bunun için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra kimlik doğrulama ve şifre işlemlerini yapınız. Artık sizde işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Ancak şifreniz yoksa sistem üzerinde işlem yapamazsınız. E-Devlet şifresi sahibi değilseniz en yakın merkez PTT şubelerinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Giriş İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.