E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR KAYDI SORGULAMA

Çalışan her vatandaş bir gün emeklilik hayali kurar ve emekli olabilmek için ise SGK bünyesinde yer alan kurumlara belli bir süre prim yatırmak zorundadır. Bu primleri yatırmaya başlama tarihi ise işe giriş tarihi ile birlikte başlamaktadır. İşte bu noktada işe giriş ve prim yatırılmaya başlanan tarihleri öğrenmek için BAĞ-KUR kaydı sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama daha önce E-SGM ve E-Devlet tarafından iki koldan internet üzerinden yürütülüyordu. Ancak E-SGM sitesinin kapanmasıyla beraber bu sorgulama uygulamaları tek yola inmiştir. E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gerekli bilgileri ve resmi E-Devlet sitesinin linkini yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden BAĞ KUR kaydı sorgulama işlemi gayet kolay bir işlemdir. Bu uygulamadan yararlanmak için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Bu uygulamadan yararlanabilmek için gereken iki şey vardır. Bunlardan biri T.C. kimlik numaranızdır. Diğeri ise E-Devlet şifresidir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-devlet şifresi edinmek için en yakın merkez PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. 2 TL karşılığında PTT’den E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra linke tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

3

Tıkladığınızda karşınıza çıkacak platformda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gereken bölümlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

1

Bu adımları işlediğinizde BAĞ-KUR kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.