E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR PRİM BORCU ÖĞRENME

BAĞ-KUR sosyal güvencesine bağlı bir kişi çalıştığı süreler içinde prim ödemektedir. Bu primler belirli bir sayıya ulaştığı zaman kişi yaşını da doldurmuşsa emekli olabilmektedir. Ancak çoğu zaman kişilerin prim borçları çıkmaktadır. Emeklilik için oldukça önemli olan bu primlerin ödenmemesi durumunda emekli olmak zorlaşmaktadır. Bu yüzden prim borcunuzun durumunu kontrol etmeniz açısından BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemini sürekli uygulamanızı öneririz. BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemi 2 farklı yöntemle yapılabilmektedir. Yazımızda bu yöntemleri sizlere anlatacağız. BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemi ile ilgili bilgileri ve yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Prim borcunuzu sorgulamak için yazımızda bahsedeceğimiz iki yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen prim borcunuzu öğrenme işlemini şifreli veya şifresiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Online Tahsilat Üzerinden Şifresiz BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi

Şifresiz olarak gerçekleştirebileceğiniz bu yöntemde sadece kimlik bilgilerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemi için öncelikle yazımızda sizler için paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada Sorgu Türü kısmında 4B sigortalı ödemeleri seçeneğine tıklayınız. Ardından sorgu tipini kendi isteğinize göre seçiniz. T.C. kimlik numaranızı da girdikten sonra güvenlik kodunu giriniz. Son olarak borç sorgula butonuna basınız. Tüm bu işlemler sonucu BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-SGM Üzerinden BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Şifreli BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size ne yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza prim borcu ile bilgileriniz gelecektir. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde tamamladığınızda BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.