E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR SİCİL NUMARASI

Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR sicil numarası öğrenme işleminizi nasıl yapacağınız hakkında detaylı bir şekilde bilgiler vereceğiz. BAĞ KUR sicil numarasını bilmiyorsanız ve numaranızı öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak paylaşmış olduğumuz adımları uygulayarak öğrenebilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber BAĞ KUR sicil numarasını da internet üzerinden öğrenmeniz artık mümkün. Eskiden devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar bekleyerek yapmakta olduğunuz birçok işlemi artık internet üzerinden oluşturulmuş olan uygulamalar vasıtası ile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. BAĞ-KUR sicil numarası öğrenme işlemi için daha önce iki resmi site olmak üzere yürütülmekteydi. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile şimdi sizlere tek bir seçenek sunulmuş durumda. Bu seçenek şifreli olarak yapılıyor. Bu yoldan kolay ve hızlı bir şekilde BAĞ-KUR sicil numarasını öğrenebilirsiniz. Bu resmi sitenin ismi ise E-Devlet’tir.

BAĞ KUR Sicil Numarası Ne İşe Yarıyor?

Sigortalı bir işe giren veya kendi için sigorta ödemesi yapan her kişinin bir SGK sicil numarası bulunmaktadır. SGK sicil numaranızı bilmeniz sigorta ile ilgili gerekli işlemleri kolaylıkla ve daha kısa sürede halledebilmeniz için önemlidir. BAĞ-KUR sicil numaranız ile kendi prim günlerinize ve hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz. Yazımızın diğer bölümlerinde işlemi gerçekleştirebileceğiniz gerekli bilgiler ve resmi bir internet adresi mevcuttur.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Sicil Numarası Sorgulamaİşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet üzerinden BAĞ KUR sicil numarası öğrenme işleminizi yapabilmeniz için size ait bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. BAĞ-KUR sicil numarası sorgulama işlemi dışında çoğu sigorta ve kamu kurumu sorgulama işlemlerini E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sebepten dolayı size ait bir E-Devlet şifrenizin olması bu işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa; E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın merkez PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücretini ödedikten sonra kapalı bir zarf içerisinde şifrenizi temin edebilirsiniz. Şimdi sizlere BAĞ KUR sicil numarasını öğrenmek için yapmanız gerekenleri madde madde yazacağız.

  • İlk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz BAĞ KUR sicil numarası sorgulama işlemi bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan E-Devlet sayfasında yapmanız gereken ilk işlem olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.
  • Kimlik doğrulama işleminiz için ilgili kısımlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz.
  • Girmiş olduğunuz tüm bu bilgileri kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Bu adımları sırası ile doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde BAĞ-KUR sicil numarası öğrenme işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden  BAĞ-KUR Sicil Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.