E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

Ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın hangi sigorta kuruma bağlı olduklarına dair belgeleri bulunmaktadır. Günlük hayatımızda genelde hastaneler ve bazı devlet kurumları ile ilgili yapılan işlemlerimizde sistem üzerinde vatandaşlarımızın Sosyal Sigortalar Kurumu, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi nereye bağlı olarak hizmet verdikleri gözükmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR sigortalılık belgesi nasıl alınır detaylı bir şekilde anlatacağız. Sizlerde BAĞ-KUR sigortalılık belgesini almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesini Nasıl Alabilirsiniz ?

Yazımızın bu başlığı altında sizlere sigortalı olarak hizmet vermekte olan BAĞ-KUR çatısı altında yer alan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduklarında BAĞ-KUR sigortalılık belgesini nasıl alacaklarını detaylı bir şekilde anlatacağız. BAĞ-KUR çatısı altında sigortalı olan çalışan bazı vatandaşlarımız günlük hayatta hastanelerde tedavi görürken, kredi gibi banka ile ilgili işlemlerinde bazı sorunlar ile karşı karşıya gelmektedirler. Devlet memuru olarak hizmet veren vatandaşlarımız için bu durum kolay çözülebilir çünkü maaş bordrosu ile bu sorunu ortadan kaldırmaları mümkündür. Fakat kendi işyerine sahip olan esnaf vatandaşlarımız için bu durum daha karışık bir hal alabiliyor. Esnaflar belirli bir gelirleri olduğunu ispat edememektedirler. Bu sebeple bazı işlemleri için BAĞ-KUR sigortalılık belgesi almaya ihtiyaç duymaktadırlar.

BAĞ-KUR sigortalılık belgesini temin edebilmek için Sosyal Sigortalar Kurumu’na giderek , BAĞ-KUR işlemleri ile ilgili işlem yapmakta olan birimden sigortalılık belgenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. BAĞ-KUR sigortalılık belgesi 2926 sayılı kanuna göre verilmektedir. BAĞ-KUR sigortalılık belgesini alırken 2926 sayılı kanun olduğunu da belirtebilirsiniz. Bu işlemin yanı sıra sigortalı olduğunuz kağıt üzerinde ifade etmek için almanız gereken BAĞ-KUR sigortalılık belgesini internet üzerinden edinmeniz de artık mümkün duruma gelmiştir. Bu belgeyi internet üzerinden almak için aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.