E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR TESCİL KAYDI SORGULAMA

Emekli olmak her çalışanın geleceğini rahatlık içinde geçirmek için kurduğu bir hayaldir. Bu hayalin gerçekleşmesi için yıllarca çalışırız ve kurumlara prim yatırırız. İşte bu yatırdığınız primlerimizin yatırılış tarihinin başlangıcını merak ettiğiniz zaman size işe giriş tarihi ve yatırılan primler hakkında bilgi sunacak olan BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama daha önce iki resmi site üzerinden yapılmaktaydı ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile bu işlem ve diğer birçok işlem artık tek bir yoldan size hizmet sunmaktadır. Bu resmi sitenin ismi ise E-Devlet’tir. Yazımızda size bu işlemi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden de BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Ancak bu işlem ve E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz her işlem için size bir E-Devlet şifresi gerecektir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz size en yakın merkez PTT şubelerine kimliğiniz ile beraber başvurup 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içinde alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayarak BAĞ KUR tescil kaydı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

3

Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gereken yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazıp doğruluğunu kontrol ettikten sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

1

Bu işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.