E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgi ve işlemi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. BAĞ KUR gün sorgulama işlemini daha önceden internet üzerinden iki farklı resmi site üzerinden yapabiliyordunuz. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması ile artık internet üzerinden BAĞ KUR gün sorgulama ve bunun gibi birçok işlemi tek bir resmi site üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu resmi site E-Devlet resmi internet sitesidir. E-devlet üzerinden yapılan her işlem şifreli olarak gerçekleştirilmektedir. E-Devlet sitesi üzerinden gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifrenizin bulunması gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise en yakın merkez PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda sizlere BAĞ KUR gün sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden adım adım nasıl yapılacağı hakkında bilgi ve gerçekleştirebileceğiniz resmi bir linki vereceğiz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi E-Devlet şifrenizle ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz E-Devlet üzerinden BAĞ KUR gün sorgulama yazısına tıklayınız ve açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

5

Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere yazdıktan sonra yazdığınız bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Eksiksiz ve doğru olduğundan emin olduktan sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

1

Bu işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞ KUR gün sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.