BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ | E-Devlet

BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ

BAĞ-KUR hizmet dökümü için gerekli işlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla ve daha kısa bir sürede yapabilirsiniz. BAĞ KUR hizmet dökümü işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmek için daha önceden kullanılan iki tane resmi site vardı ve bu resmi sitelerden biri olan E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık BAĞ KUR hizmet dökümü alma işlemini ve daha bunun gibi önemli birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz tek bir yol vardır. Bu yol E-Devlet internet sitesi üzerinden üzerinden gerçekleştirilebilir. BAĞ KUR hizmet dökümü işlemlerinizi E-Devlet üzerinden yapmak istiyorsanız bir şifreye sahip olmanız gerekmektedir. Şifreniz eğer bulunmuyorsa herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifrenizi elde edebilirsiniz. Bu yazımızda E-Devlet üzerinden BAĞ KUR hizmet dökümü alma işleminin adım adım nasıl gerçekleştirileceğini sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR hizmet dökümü alma işleminizi gerçekleştirebilmek için sadece iki şeye ihtiyacınız vardır. Bunlardan birincisi T.C. kimlik numaranız ve bir diğeri ise E-Devlet şifrenizdir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz herhangi bir merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte başvurup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra öncelikle yazının sonuna eklenmiş olan E-Devlet üzerinden BAĞKUR hizmet dökümü butonuna tıklayınız. Açılan sayfada bulunan ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

5

Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere doğru bir şekilde girdiğinize emin olduktan sonra aşağıda bulunan ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

1

Sırasıyla bu işlemleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra BAĞ KUR hizmet dökümü işleminizi E-Devlet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.