E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

BAĞ-KUR SORGULAMA

BAĞ-KUR sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla ve daha kısa sürede hiçbir yere gitmeden yapabilirsiniz. BAĞ KUR sorgulama işleminizi daha önceden internet üzerinden iki resmi site ile yapabilmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık BAĞ KUR sorgulama işlemi ve buna benzer diğer birçok önemli işlem tek bir şekilde gerçekleştirilmektedir. E-Devlet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem yapmak için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Bu işlem içinde E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın merkez PTT şubesi nüfus cüzdanınız ile başvurup bu şifre için 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. Bu yazımızda BAĞ KUR sorgulama işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız. İşlemi gerçekleştirebileceğiniz bir linki ise yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR sorgulama işleminizi E-Devlet şifrenizle ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

5

Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yapmanız gerekmektedir. Doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

1

Bu işlemleri doğru bir şekilde girdiğinizde E-Devlet üzerinden BAĞ KUR sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.