Edevlet.net

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı 4 Yurt Dışı Personel Alımı

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı 4 Yurt Dışı Personel Alımı

İlanı Veren Kurum: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı

Kadro Sayısı: 4 (dört)

Kadro Unvanı: Bilim ve Teknoloji Müşaviri (üç kişi), Bilim ve Teknoloji Ataşesi (bir kişi)

İlan Tarihi: 31 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2017

İlanla İlgili Bilgi İçin Telefon: (0312) 201 57 15 –  (0312) 201 57 22

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 31 Aralık 2016 tarihinde yayımladığı ilanla, yurt dışı teşkilatlarında sürekli görevlendirmek üzere, mesleki yeterlik sınavıyla toplam 4 (dört) personel alacağını duyurdu. Yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olan, yabancı dil bilen, kamuda en az 3 (üç) yıl görev yapmış ya da alanında doktora yapmış ve disiplin cezası olmayan adaylar, mesleki yeterlik sınavına katılabilecekler. Başvurular sadece bakanlığa ait internet sitesi üzerinden yapılacak, adaylar 16 Ocak 2017 tarihi saat 23.59’a kadar “Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Bilim ve Teknoloji Ataşeliği Başvuru Formu”nu dolduracak, fotoğraflarını, mezuniyet belgelerini ve geçerli yabancı dil bilgisi seviye tespit belgesini elektronik ortamda taratıp bu başvuru formuna ekleyecekler. Başvuruların kabul edilip edilmediği, sınav tarihi ve yeri adaylara yine bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Başvuru yapan adaylar arasından atamaya hak kazananlar;

Vaşington Büyükelçiliği (İngilizce), Berlin Büyükelçiliği (Almanca ve/veya İngilizce) ve Tokyo Büyükelçiliğinde (Japonya ve/veya İngilizce) Bilim ve Teknoloji Müşaviri olarak; Los Angeles Başkonsolosluğunda (İngilizce) Bilim ve Teknoloji Ataşesi olarak görev yapacaklar. Adayların, kadrolarla ilgili dillerde, 06 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 (seksen) puan almış veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından buna eşdeğer puan almış olmaları gerekiyor. Resmi dili İngilizce, Almanca veya Japonca olan ülkelerde lisans, yüksek lisans veya doktora yapanlarda bu şart aranmayacak.

Mesleki yeterlik sınavı iki şekilde yapılacak; başvuru sayısı 100 (yüz)kişiden fazla ise sınav, yazılı ve sözlü aşamalardan oluşacak. Bu durumda yazılı sınavda en az 70 (yetmiş) puan alan adaylar sözlü sınava çağrılacaklar. sözlü sınavda da adayların en az 70 (yetmiş) puan almaları gerekiyor.
Eğer başvuru sayısı 100 (yüz) kişinin altında kalırsa, sınav sadece sözlü şeklinde yapılacak. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde Bakanlık internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Bunun dışında yazılı bir tebligat yapılmayacak.  Kamuoyuna duyurulur. Sınavla ilgili olarak; (0312) 201 57 15 (0312) 201 57 22 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.