E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Alımı

İlanı Veren Kurum: Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

İlan Tarihi: 24 Aralık 2016

Kadro Sayısı: 50

Kadro Unvanı: Uzman Yardımcısı

Başvuru Tarihi: 24 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 06 Ocak 2017  Saat 23:59

Başvuru Adresi: www.sanayi.gov.tr

Telefon: (0312) 201 57 15 – (0312) 201 57 22 – (0312) 201 57 12 – (0312) 201 57 18

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sınavla 50 (elli) Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu. Açık olan kadrolar için sınava girmek isteyen adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, üniversite mezunu olması, 2015 veya 2016 yıllarında (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türlerinde en az 70 (yetmiş) puan almış olması ve 35 (otuz beş) yaşından büyük olmaması gerekiyor. Kurumun uzman yardımcısı alacağı bölümler ve kadro sayıları:

5 (beş) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği; 4 (dört)’er İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Hukuk, Endüstri Mühendisliği; 3 (üç)’er İstatistik, Makine Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama; 2 (iki)’şer Otomotiv Mühendisliği, Mimarlık, Kimya Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri; 1 (bir)’er Maliye, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği.

Sanayi Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurularak yapılacak olan başvurular için son gün 06 Ocak 2017. Adayların, diploma ya da denklik belgelerini ve fotoğraflarını da tarayıp bu başvuru formuna eklemeleri gerekiyor. Kurum, elektronik ortam dışında yapılan başka türlü bir başvuru kabul etmeyeceğini, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hangi aşamada olursa olsun işlemlerinin iptal edileceğini ve haklarında yasal işlem başlatacağını duyuruyor.

Başvuruları kabul edilen adaylar yine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının internet sitesinden duyurulacak. Sınav tarihi, saati ve yeri de sınava kabul edilen aday listesiyle birlikte yayınlanacak. Tek aşamalı ve sözlü olarak yapılacak olan sınavda adaylara, her bir bölüme ait mesleki bilgiler ve ikincil bir alanla ilgili sorular sorulacak. Aynı zamanda temsil kabiliyetleri, inisiyatif kullanma becerileri, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme ve muhakeme gücü,
davranışlarının ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere yatkınlığı gibi kişisel yeterlikleri de değerlendirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Sınav Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.