enflasyonemeklilikötvdöviz

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu; Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası yardım kartları ile ihtiyaç sahipleri temel gereksinimlerini karşılayabilmekte ve bir nebze de olsa giderleri için destek sağlayabilmektedir. Sosyal yardım başvurularında ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyalarına büyük marketler de destek olmuştur. Bu doğrultuda yardım kartları ve hediye kartları ile bir nebze de olsa kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadırlar. Çok sayıda kurum ve kişi bu şekilde yardım yapmaktadır.

Yardım yapan marketler zincirinden biri de BİM dir. BİM ülkemizde önde gelen zincir marketlerinden biridir. BİM yardım kartı hakkında tüm bilgiler yazımızda mevcuttur. BİM yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, BİM yardım kartı sorgulama, BİM yardım kartı başvurusu telefon numarası, BİM yardım kartı limiti ne kadar, yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir, yardım kartı hangi marketlerde geçerli, BİM yardım kartı kimlere verilir, market yardım kartı başvuru formu, BİM hediye kartı bakiye sorgulama gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Mama ve Bez Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır Ne Zaman Yatar?

BİM 2.000 TL Limitli Yardım Kartı Başvurusu

Ülkemizde meydana gelen ve 10 ilimizle birlikte sınır ülkelerde de yıkım ve can kaybı meydana getiren, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden sonra birçok yardım kampanyası düzenlenmiştir.

Yapılan yardımlara büyük zincir marketler de katılmış ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışmışlardır. Büyük zincir marketlerin yanında yurt dışı destekli yardımlar da ülkemize ulaştırılmaya devam etmektedir. Özellikle Tayvan merkezli bir iyilik vakfı, Türkiye temsilcisi önderliğinde büyük bir yardım gerçekleştireceğini ve bu yardımı BİM kartları aracılığı ile 2.000 TL limitlerle yapacağını duyurmuştur. 

Sizler de Tayvan merkezli bu vakıftan 2.000 TL değerindeki BİM kartını alabilmek için randevu oluşturmalı ve telefonunuza gelen onay ile belirtilen dağıtım yerine istenilen saat aralığında gitmeniz gerekmektedir. Randevu için isterseniz  admin@tzuchiturkeydernek.org adresine mail atabilir ya da 0534 064 35 54 numarası üzerinden talebinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanım süresi 1 yıl olan BİM yardım kartı yaklaşık 40 bin aileye 2 bin TL limitlerle dağıtılacaktır.

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

Yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlara belediyeler her daim yardım eli uzatmaktadır. Erzak yardımından giyim yardımına kadar pek çok sosyal yardımda bulunan belediyeler aynı zamanda sosyal yardım kartı ile de vatandaşa umut kapısı olmuştur.

Sosyal yardım kartı sayesinde belediyelerin anlaşmalı marketlerinden ihtiyaçlarını alabilen yardıma muhtaç vatandaşlar böylelikle evlerine temel ihtiyaçlarını götürebilmektedir. Ülkemizde birçok belediye tarafından verilen sosyal yardım kartı sayesinde yoksul vatandaşlar evlerine erzak götürebiliyor.

Belirli bir limiti olan sosyal yardım kartı sadece anlaşmalı marketlerde kullanılır. Bu marketlerden tütün ve alkol haricinde vatandaş istediğini alabilir. Kendi ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapma imkanı sunan belediyeler birçok vatandaşa bu sosyal yardım kartlarından dağıtmıştır.

bi̇m yardım kartı nasıl alınır? başvuru sorgula 2023 - belediye yardımları

BİM Yardım Kartı Nedir?

BİM yardım kartı hayırsever vatandaşlar tarafından BİM marketlerinden belli bir limit karşılığında satın alınarak yoksul kişilere verilen yardım kartının adıdır. Bu kart sayesinde yardıma muhtaç vatandaşlar BİM marketlerine giderek ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabilirler.

BİM yardım kartının yanı sıra ülkemizde dağıtılan sosyal yardım kartı sayesinde de anlaşmalı marketlerden muhtaç durumda olan vatandaşlar alışveriş yapabilirler. Sosyal yardım kartına başvurmak için ise bulunduğunuz yerin belediyesine giderek sosyal yardım başvuru formunu doldurmanız gereklidir.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM yardım kartı başvurusu bulunmamaktadır. BİM marketlerinden hayırsever vatandaşlar ya da iş sahipleri belli bir limit karşılığında hayır işlemek için bu kartlardan satın alıp yardıma muhtaç vatandaşlara verirler.

Yani ihtiyaç sahibi olan kişiler BİM yardım kartı için başvuruda bulunamaz. Ayrıca iş sahipleri çalışan personellerine hediye amaçlı BİM yardım kartlarından satın alıp onlara verebilir.

Kısacası hayırsever vatandaş 50 TL, 100 TL ya da 300 TL gibi limiti bulunan kartları satın alıp yardıma muhtaç kişilere vermektedir.

Sosyal yardım kartı başvurusu için ise e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Belediye sosyal yardım kartı talebinin yanı sıra vermiş oldukları diğer yardımlardan da faydalanmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Hangi yardım türüne ihtiyacınız var ise başvuru formunda o yardım türünü mutlaka belirtiniz.

Ayrıca sosyal yardım kartı için e-Devlet üzerinden yapılan başvuru ön başvuru niteliği taşımaktadır.

BİM Yardım Kartı Sorgulama 2023

Alışveriş için BİM marketine giden vatandaşlar sahip oldukları BİM yardım kartının bakiyesini çalışan kasiyerden öğrenebilirler.

Sosyal yardım kartını sorgulamak için ise ALO 153 beyaz masa hattını, e-Devlet sistemini ya da başvuruda bulunduğunuz belediyeyi arayarak başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Market yardımları hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilir ve yetkili kişilerden market yardımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Hayırsever vatandaşlar kendi bütçesi doğrultusunda BİM yardım kartını satın alarak yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtmaktadır. Bu kartların limitleri 50 TL, 100 TL, 300 TL ya da 500 TL gibi rakamlardan oluşmaktadır.

Yardım Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gelir belgesi
 • Mal beyanına dair belge
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Başvuran kişilerin özel durumlarına bağlı olarak ekstra belge de talep edilebilmektedir. Örneğin engelli bir vatandaşın sağlık kurulu raporu gibi.

Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli 2023

Yardım kartı için başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan kişilerin kartları belediyelerin anlaşmalı marketlerinde geçerlidir. Yani kartı aldıktan sonra mutlaka belediyeden kartın hangi marketlerde geçerli olduğunu öğrenmelisiniz.

Bulunan konuma göre belediyelerin anlaşmalı marketleri farklılık gösterebilmektedir. Genellikle market için verilen kartlar BİM, A101, ŞOK ya da Migros gibi marketlerde geçerlidir.

Erzak Yardımı Nasıl Alınır? Nereye Başvurulur?

BİM Hediye Kartı Nedir?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar BİM marketlerinden kendi bütçeleri doğrultusunda BİM hediye kartı alırlar. Vatandaşların BİM marketlerinden alışveriş yapma imkanı veren bu kartlar sayesinde pek çok vatandaş kendi ihtiyaçlarını alabilmektedir.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar kendilerine verilen BİM yardım kartını tek seferde kullanabileceği gibi parça parça da kullanabilir. Fakat şunu belirtmeliyiz ki BİM yardım kartının 1 yıllık kullanım süresi mevcuttur. Bir yıl sonra içerisinde bakiye bulunsa dahi vatandaş bu kartı kullanamaz.

Özelikle ramazan aylarında yoksul vatandaşlara ilaç gibi gelen bu yardım kartı sayesinde pek çok vatandaş evinde yemeğini pişirebiliyor.

bi̇m hedi̇ye karti nedi̇r ? bim hediye çeki nasıl alınır? - youtube

BİM Yardım Kartı İçinde Ne Kadar Var?

BİM yardım kartı içerisinde hayırsever vatandaşın kendi bütçesi doğrultusunda belirlemiş olduğu miktarda para bulunmaktadır. Alışveriş yapmadan önce BİM marketlerindeki kasiyerlerden kartın limitini öğrenebilir ve ona göre alışveriş yapabilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Bakiye Sorgulama 2023

BİM hediye kartının bakiyesini öğrenmek için gideceğiniz BİM marketi çalışanından yani kasiyerden içerisindeki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Nedir?

İhtiyaç sahiplerine dağıtılan ve BİM marketlerinden alışveriş yapma imkanı sunan kartlara BİM hediye kartı simi verilir. İhtiyaç sahiplerine bu kartlar hayırsever vatandaşlar ya da iş sahipleri tarafından satın alınarak verilmektedir.

BİM hediye kartının içerisinde hayırsever vatandaşın ya da iş sahiplerinin belirlemiş olduğu miktarda para bulunmaktadır. Yani kartın içerisinde 50 TL, 100 TL ya da 300 TL gibi rakamlar bulunmaktadır.

BİM hediye kartını ister tek seferde isterse parça parça şekilde kullanabilirsiniz. Zaman aşımına uğramadığı sürece kartınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. BİM hediye kartının 1 yıllık kullanım süresi vardır. Bir yıl sonrasında BİM hediye kartını kullanamazsınız.

BİM hediye kartından satın almak isteyen hayırsever vatandaşlar BİM marketlerine ya da BİM hediye kartları bölge müdürlüğüne gidebilir.

BİM hediye kartına sahip olan vatandaşlar kartın içerisindeki parayı nakit paraya çevirerek alamazlar sadece market alışverişinde kullanabilirler.

Sosyal Yardımlaşma Yardımı Ne Kadar? Nasıl Alınır?

BİM Yardım Kartı Kimlere Verilir 2023

BİM yardım kartı yardıma muhtaç yoksul olan tüm kişilere verilebilir. Yani afetzedelere, muhtaçlık sınırının altında kalanlara, dar gelirli olanlara, kronik hastalığı olup da çalışamayanlara, engellilere ve daha birçok kişiye BİM yardım kartı verilebilir.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu

Sosyal yardım kartına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle kendilerine verilen başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgilerin yer aldığı sorular mevcuttur. Burada gelirinizden hane sayına kadar pek çok soru vardır.

Başvuru formunda yöneltilen soruları doğru cevaplamanız oldukça önemlidir. Doğru cevaplanan ve muhtaçlığı tespit edilen kişilere sosyal yardım kartı verilmektedir. Kendisini mağdur göstererek sosyal yardım kartı alan bu kişilerin daha sonra tespit edilmesi halinde almış olduğu sosyal yardımı kuruma güncel faizi ile birlikte geri öder.

Güncel faizi ile birlikte geri ödemeyi kabul etmeyen vatandaşlar kurum tarafından mahkemeye verilir.

 

BİM Hediye Kartı Kullanım Süresi Nedir?

Hediye kartınızı 1 yıl içerisinde kullanabilirsiniz.

Süresi Dolan Hediye Kartını Kullanabilir miyim?

İçinde limit olsa dahi kullanamazsınız.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Derya dedi ki:

  Bende yardım almak istiyorum Bim yardım kartı nasıl alınıyor hiç biryerden yardım almıyorum kiradayim okula giden bir oğlum var 9aylik hamileyim lütfen banada yardım edin

  1. Burcin dedi ki:

   Bende yardim karti taleb ediyorum kiraciyim 3 aydir dogalgazim kesildi faturalari oduyemedigimiz icin yemegimi piknik tupunde pisiriyorum cocuklari evde montla gezdiriyorum usuyoruz dedikleri icin market karti bende istiyorum

   1. Rabia oktay dedi ki:

    Çocuklarım var 1 tanesi okuyor karacıyım hiç yardım çıkmıyor yardıma ihtiyacım var

   2. Ahmet hatay dedi ki:

    Bim kartı istiyorum çadirda kalıyoruz 5 kişiyiz rica ederim

    1. Mustafa ozturkmen dedi ki:

     Deprezedeyim Gaziantep’te çadır kentte yaşıyorum bim kartı yardımından yararlanmak istiyorum

     1. Fatma batur dedi ki:

      Merhaba benim de çok ihtiyacım var 4 çocuğum var

    2. Özkanôzkurt dedi ki:

     BİM kartına çok ihtiyacım var banada verilmesini rica ediyorum

   3. Osman boğa dedi ki:

    Evimiz yıkıldı çadırda kalıyoruz yardıma ıhtıyacımız var

   4. Şadiye dedi ki:

    Bende Bim kartı istiyorum 4 çocuğum var biri engelli ve 1 buçuk ay aylık hamileyim
    Lütfen bana yardım kartı verin

  2. Bahar Söylemez dedi ki:

   Evim kira iki çocuğum var eşim ameliyat olmuş çalışamıyor bim yardımı kartı istiyorum

   1. Elif erdemcei dedi ki:

    Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum 3 yarbmamuk bacım

  3. Fatma dedi ki:

   Benim eşim mefat 4 eti yetimlerim var depremden dolayı cadırda kalıyorum banada yardım kartı verin Allah rızası için

  4. Hatice peltek dedi ki:

   Üç çocuk annesi yım çocuklarıma bakamıyorum yardım larınıza ihtiyacım var eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

   1. Suleyman jomaa dedi ki:

    Marhaba ben ihtıyaç sahibiyim lutfen bana yardım cı olurmusunuz

  5. Metin haciömeroğlu dedi ki:

   bim yardım kartı

 2. Halil dedi ki:

  4 kişiyiz çalışıyorum yetmiyor bana yardım edin

 3. Hacire Akgün dedi ki:

  Bende Bim kartından yararlamak istiyorum eşim işsiz kiradayiz 6 kişilik aileyiz

 4. Sariye kungurtay dedi ki:

  Üç çocuğum var her üçü de bez ve süt kullanıyor yardım istiyorum

  1. Özkanôzkurt dedi ki:

   BİM kartına çok ihtiyacım var banada verilmesini rica ediyorum

 5. Perihan dedi ki:

  Bim market kartına ihtiyacım var maddi durumum iyi olmadığında dolayı Bim yardım kartına ihtiyacım var

  1. Perihan dedi ki:

   Durumum iyi olmadığında dolayı Bim market kartına ihtiyacım var

 6. Esma dedi ki:

  Eşim işsiz olduğundan dolayı maddi sıkıntı içine girdik bim kart talebinde bulunıyorum

  1. Hüseyin Sadat dedi ki:

   Hasta olduğum için çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var

 7. Ayşe dedi ki:

  Bim market kart Ramazan

  1. Filiz dedi ki:

   Evim kira yetistemiyom esim kagit topluyor cocuklarima bez sut mama yetistirrmiyom karti nerden alabiriz elrktirigimi dogalgazi odeyrmiyomar z ederimcvp vern

 8. Tolga dedi ki:

  Ben de bım yardımı istiyorum kıradayım

 9. Tolga dedi ki:

  Bım kartı ıstıyorum ıhtıyacım var

 10. Elvide gokc6 dedi ki:

  Iki küçük bebegim var iki tane bez bim kart istiyorum

  1. Havva acar dedi ki:

   Bim kartı istiyorum yardıma muhtaç aileyiz

 11. Mehmet dedi ki:

  Banada.yardim.edermisiniz.5.kişiyim.maşim.yetmiyo.lutfen

 12. Elif dedi ki:

  Arkadaşlar ben sizden erzak kartina ihtiyaç cimvarbana yardım eder misiniz lütfen 4 cocugumvar boşandım evim kira maddi yardima ihtiyacim var

 13. Rükiye dedi ki:

  Merhaba benim beş tane çocuğum var eşim işziz bende yardım kartı istiyorum

  1. Elif erdemcei dedi ki:

   Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum 3

 14. Methiye teke dedi ki:

  Herhangi bir durumum ve gelirim yok

  1. Mine dedi ki:

   Bende yardim almak istiyorum dulum ailemleyim evimiz kira kalabalik aileyiz

 15. Methiye teke dedi ki:

  Herhangi bi durumum ve gelirim olmadığı için bim kartına başvuru yapmak istiyorum

 16. Nihal bat dedi ki:

  İhtiyacım var

 17. Bedia Özçelik dedi ki:

  Deprem zedeyim eşim çalışmıyor evim ağır hasarlı oradan taşınmak zorunda kaldık 4 çocuğum var bezlerini bile alamıyorum lütfen başvurumu kabul edin çok ihtiyacım varrr

  1. Müslüm dedi ki:

   Bakmakla yükümlü olduğum yaşlı annem ve babam var yardımcı olurmusunuz

 18. Lütfiye dedi ki:

  Gaziantep Şehitkamil karşıyaka mahallesi kaplan sokak no8 de oturuyorum depremde evim hasar gördü lütfen yardım edin 6cocugum var 8kisi ailem

 19. Serap dedi ki:

  Eşim mahkum kiracıyım 3 aylık 1 kızım var

 20. Cennet dedi ki:

  Benim de maddi durumum yok 6 aylık hamileyim banada yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 21. Türkan dedi ki:

  Ben bim kartı almak isdiyom dempremde evimiz çok zedelendi eşimde calismiyo ihdiyacam var bu oruç zamanı biraz gidere bilirim

 22. Arzu baran dedi ki:

  5cocugum var kiraciyim ne olur yardımcı olun

 23. Arzu baran dedi ki:

  Ne olur yardımcı olun

  1. Harun dedi ki:

   Ben de yardım istiyorum

 24. Hacire dedi ki:

  Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim 4cocuk anesiyim

 25. Şihmehmet dedi ki:

  Ben yaşlı bireyim bana yardımcı olmanızı bekliyorum maddi manevi destek vermenizi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 26. Derya dedi ki:

  Bende yardım alabilirmiyim iki çocuğumla tek başına zor şartlarda geciniuoruz

 27. Hasan dedi ki:

  Sosyal yardım

 28. Aysel dedi ki:

  Bim kartı durumum iyi değil

 29. Zeynep Polat dedi ki:

  Durumum olmadındandolayı bim kartı istiyorum

 30. Dilber dedi ki:

  Kirada otryrm geçirmekten zorluk geçiyorum yaşlıyım yardim edin lütfen

 31. Şaban dedi ki:

  Bim kartı inhiyacim var deprem zedeyim

 32. SERDAR dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var durumum çok zayıf bende bim market kartan faydalanmak istiyorum kiradayım 3 çocuğumda okula gidiyor lütfen yardımcı olur musunuz saygılar

 33. Halil dedi ki:

  Yardım istedi

  1. Elif dedi ki:

   Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum

 34. Cuma dedi ki:

  Bizde 8 çocuk Toplam 10 kişiyiz Yaptığınız Yardım Kartlarından Faydalanmak istiyorum.

 35. Ahmetjan dedi ki:

  Maraba bende ýardam istiýorum

 36. RANA DUBOGLU dedi ki:

  Ehtyaceim var yetimler var lutfen yardim edin

 37. Hatice peltek dedi ki:

  Üç çocuk annesi yım çocuklarıma bakamıyorum yardım larınıza ihtiyacım var eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

 38. Nazlı yilmaz dedi ki:

  slm kardeşim bende dargelirli aylesiyim üç çocoğom var ikisi öğerençi biride epilepsi hastası raporlu oturduğum ev kira 4.200 TL kira parasını ödöyorom bize yardımçı olun eşim inşahat işçisi iş olursa gider iş olmasa gitmez ne olur bize yadımçı olun Allah aşkına

  1. Elif erdemcei dedi ki:

   Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum

 39. Ali dedi ki:

  Bunun e, devletten başvurusu nasıl

 40. Köçer dedi ki:

  Bim Kartı

 41. Hüseyin atlı dedi ki:

  Bende yardım istiyorum madi durumuz yok

 42. Dilek yardim dedi ki:

  4 cocuk annesiyim durumumuz iyi degil esimin isi serbest meslek gecinemiyiruz yardim edin lutfen

  1. Dilek yardim dedi ki:

   4 cocuk annesiyim durumumuz iyi degil esimin isi serbest meslek gecinemiyiruz yardim edin lutfen

 43. Naciye dedi ki:

  Cocugama bez mama

 44. Dilaraozkan dedi ki:

  Bim kartina ihtiyacim var yardim ederseniz

 45. Rabia oktay dedi ki:

  Kiracıyım çocuklarım var 1 tanesi okuyo yardımlarımız çıkmıyor yardıma ihtiyacım var

 46. Nuray dedi ki:

  Ne olur bize kart ciksin

  1. volkan çolak dedi ki:

   evim yikildi is yok yiyecek yok yardim istiyorum

 47. Güler dedi ki:

  Ne olur yaarddim. Etin

 48. ARYEN dedi ki:

  Ben de yardım istiyorum

 49. Fatma kılıç dedi ki:

  Yardıma ihtiyacımız var

 50. Cuma dedi ki:

  Sıkıntıdayım ihtiyacım var süt bez yetiştiremiyorum bende yardım almak istiyorum

 51. Arzu dedi ki:

  Bende yardım istiyom eşimden ayrıldım ailemin yanında kaliyom 4yasinda evladim var çok madurum

 52. Nurcan dedi ki:

  Bim kartı yardimi

  1. Abdi deveci dedi ki:

   4 çocuğum var evin kira her türlü yardıma ihtiyacım var 3 okuyor çocukların

 53. Mehmet Ülker dedi ki:

  Merhaba hasta oldum için çalışamıyorum ihtiyacım oldu için bu yardımı gördüm hemen yazmak istedim

 54. Cengiz can dedi ki:

  Bizimde yardıma ihtiyacımız var dört tane çocuğum var dışarda çadırda kalıyorum ailemle

 55. Bilgehan tufanoglu dedi ki:

  İşim den çıkartıldım aylem var 1 tane çocugum var eşimle yardıma muhtacım evim kira nolur yardım edin

 56. ilhan karaca dedi ki:

  bende kart istiyorum lütfen yardım ederseniz sevinirim

  1. Fadime Kılıç dedi ki:

   MADDİ DURUMU HİÇ İYİ DEĞİL ORUÇ TUTUYORUZ EVDE BİR LOKMA EKMEK YOK KOMUŞLAR YARDIM EDİYORU K.MARAS GELDİK MANİSA YASİYORUZ DURUMUZ HİC İYİ DEGİL DEPREM ZEDEYİM

 57. Nahide dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var herşey çok pahalı birşey alamıyorum çocuklarım krem peynir diyor biturlu alamadım lütfen bana da yardımcı olun çocuklarım için

 58. Aliye dedi ki:

  Okula giden bir kızım var hiçbir yardım alamıyorum kredi bile cekemiyyorum yardımcı. Olmanızı istiyorum hayırlı akşamlar hayırlı Ramazanlar dilerim❣️

 59. Muhammed dedi ki:

  inşallah bim kartı banada gelir

 60. Muhammed dedi ki:

  Benim madı durumum yok inşallah bana da nasip olur

 61. İbrahim kalburcu dedi ki:

  Engelliyim 140 koh hastasiyim

 62. İbrahim kalburcu dedi ki:

  Engelliyim 140 koh hasta. siyim gaziantepliyim deprem zederim

  1. İbrahim kalburcu dedi ki:

   Kutahyata kaliyorum

 63. İslim dedi ki:

  Eşim 7 sene önce trafik kazasında vefat etti 2 tane çocuğum var kiraciyim kiramı ödeyemiyorum ne olursunuz bana da yardım edin bana da verin lütfen 😔

 64. Siliva dedi ki:

  Bende bim yardım kartı istiyorum iki bebeğim var zor durumdayım eşim böbrek hastası calşmiyor bende bitane oğlum gözünden sorun var evin kira ondan bim kartı istyorum

 65. Keziban Kartal dedi ki:

  Bende yardım almak istiyorum kiracıyım kiram 5500 eşim çalışmıyor sizden yardım istiyorum oglum okula gidiyor kızım da ha küçük destek yardım istiyorum sizde

 66. Emetüllah beşer dedi ki:

  Yardım istiyorum

 67. Emetüllah beşer dedi ki:

  Bende Bim yardım kartı istiyorum iki çocuğum var

 68. Fadime Kılıç dedi ki:

  MADDİ DURUMU HİÇ İYİ DEĞİL ORUÇ TUTUYORUZ EVDE BİR LOKMA EKMEK YOK KOMUŞLAR YARDIM EDİYORU K.MARAS GELDİK MANİSA YASİYORUZ DURUMUZ HİC İYİ DEGİL DEPREM ZEDEYİM

 69. Döne dedi ki:

  Kirada oturuyorum dört çocuk annesiyim eşim çalışmıyor yardım için bim hediye kartı istiyorum teşekkür

 70. Melis cetinkaya dedi ki:

  4 tane cocugum var yeni dogum yaptim ikizlerim du lutfen ihtiyacim bim kartina ihtiyacim var

 71. MOHAMAD ALİ ALALLOUSH dedi ki:

  6kişiyiz bim kartı istiyorum rica ederim

 72. Esra dedi ki:

  Bim kartı istiyorum şuanda sel nedeni ile iş yerim kapalı bu karta maddi olarak ihtiyacım var

 73. Ceylan dedi ki:

  Benim de ihtiyacım var

 74. Şahinaz dedi ki:

  Bende Bim kardı istiyorum 5 çocuk annesiyim evim kira eşim işsiz ben epilepsi hastası küçük bebeğim var maddi sıkıntımız çok

 75. Adile teker Ulaşlı dedi ki:

  Zor durumdayım benimde ihtiyacım var üç kızım var hediye kartina ihtiyacım var

 76. Zeynep dedi ki:

  Ne olur yardım edin

 77. HASAN AVAT dedi ki:

  inşallah yardm alırz

 78. HASAN AVAT dedi ki:

  teşekkür ederim

 79. HASAN AVAT dedi ki:

  bende bu kartın almasını isterim veya herkes almak istiyor inşallah bize vererler

 80. Hüseyin dedi ki:

  Ben zor durumdayım gilerm yok bim kart talep ediyorum

 81. Abdi deveci dedi ki:

  4 çocuğum var evin kira her türlü yardıma ihtiyacım var 3 okuyor çocukların

 82. Hüsamettin horoz dedi ki:

  Yardım ihtiyaç

 83. Hediye ekin dedi ki:

  Çok ihtiyacım var

 84. Aygül dedi ki:

  Depremde evim hasarlı 2 çocuğum var eşim çalışamıyor depremden dolayı çok sıkıntılı durumdan geçiyorum yardııma ihtiyacım var

 85. Aygül büyükyıldırım dedi ki:

  Depremde evim hasarlı 2 çocuğum var eşim çalışamıyor depremden dolayı çok sıkıntılı durumdan geçiyorum yardııma ihtiyacım var

 86. Aygül dedi ki:

  Depremde evim hasarlı 2 çocuğum var eşim çalışamıyor depremden dolayı çok zor durumdayım yardıma ihtiyacım var lütfen yardımcı olabilir misiniz

 87. Leyla Bağış dedi ki:

  Bende yardım almak istiyorum evim kira zor durumdayım 3 çocuğum var

 88. Filiz dedi ki:

  Eşim Çalışmıyor çok zor durumdayız bim
  kartına çok İhtiyaç var

 89. Şervan dedi ki:

  Ben kart istiyorum nolur Allah rızası için

  1. Abdullah atılgan dedi ki:

   Ben yardım istiyorum bim yardim kartı çok ihtiyacımız var

 90. Şervan dedi ki:

  Ben kart istiyorum

 91. Abdullah atılgan dedi ki:

  Ben yardım istiyorum bim yardim kartı

 92. Halime dedi ki:

  Bim yardım kartı başvurusu yapmak istiyorum 2 çocukla yetmiyor mama cici bebe süt almak için ihtiyacımız var

 93. Abdulvahap dedi ki:

  Slm bende yardıma muhtacım hem kiradayim hem borcum var hemde boşandığım eşimden icralık olmuşum asgari ücret alıyorum icra kesintiyapıyor birşey kalmıyor kira fatura ıcra derken sıkıntı çekiyorum numaram

 94. Gültekin dedi ki:

  Bende bim kartı istiyorum yardımcı olur musunuz bende kiraciyim evimiz Orta hasarlı şuan çadırda kalıyoruz

 95. Cuma Ümit Kar dedi ki:

  Yardım kartı

 96. İbrahim dedi ki:

  Bende yardım için yazılmak istiyorum yardım

 97. Büşra dedi ki:

  Kiraciyim 1 yaşında bir kızım var eşim çalışmıyor bende bim kardı istiyorum lütfen yardımcı olun

 98. Berivan dedi ki:

  Merhaba ben Berivan Demirbilek sizden yardım istiyorum bim karrti

 99. Ebrumar dedi ki:

  Kiradayım zor durumdayım yardım istiyorum 2cocugum varr

 100. Ali dedi ki:

  Engelli bireylere nasıl karta başvurulur

 101. Hori dedi ki:

  Bim karti istiyordum ihtiyacim cok var

 102. İzzet pınar dedi ki:

  Hayırlı olsun

  1. İzzet pınar dedi ki:

   Bende çalışamıyorum ceza evinden çıktım mağdurum çok ihtiyacım var

 103. Sedat dedi ki:

  Yardım istiyorum okulu bıraktım çalışıyorum ayleme bakmak için yardım istiyorum bım kartı istiyorum

 104. Suleyman jomaa dedi ki:

  Marhaba ben ihtıyaç sahibiyim lutfen bana yardım cı olurmusunuz

 105. Saadet dedi ki:

  3 cocuk annesiyim bu yardima ihtiyacim var banada yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

 106. Saadet dedi ki:

  Benim de bim yardim kartina ihtiyacim var 3cocugum var esimden ayriyim ve saglik sorunlarim var lutfen yardimci olursaniz sevinirim

 107. Mülkiye dedi ki:

  6 çocuk annesiyim evimde calisan herhangi bir birey yok okul okuyan 2 ogrencim var okula goturebilecek durumumuz bile yok bir yardim bekliyoruz

 108. Bahar pekgöz dedi ki:

  Eşim çalışmıyor ihtiyacım var çocuklarım var yardim bim karti istiyorum

 109. Bahar pekgöz dedi ki:

  Eşim çalışmıyor çocuklarım var ihtiyacım çok var bim karti istiyorum

 110. İsmail kudak dedi ki:

  Deprem bölgesindeyim ihtiyaç var ise gidemiyorum o yüzden istiyorum

 111. Aylin Gokdemiroglu dedi ki:

  3 okula giden çocuğum var
  Yardım almak istiyorum
  Zor durumdayım
  Yardım kartını nasıl alabilirim
  Rica ediyirum

 112. Ayfer dedi ki:

  İki çocuğum var kiradayim yardıma çok ihtiyaç im var çok

 113. Tuba Sönmez dedi ki:

  Benim 6 çocuğu var eşimle boşanma aşamasındayız en küçüğü daha 7 günlük bebegimvar lutfen mama bez ala bilmem için bana hediye kart verin lütfen ben diyarbakirdan deprem zedeym evim agirhasarli diye evden cikartldim şu anda anneme ait bodrum katında 6 cocukla yaşıyorum lütfen banada verin bakarsan

 114. Resul dedi ki:

  Devletten hiç bir destek almadım denk geldim bir baş vurarak istedim

 115. Gülistan karaçam dedi ki:

  Kiracıyım eşim tek çalışıyo 3 tane küçuk cocugm var benimde ihtiyacim var.

 116. Gülşen alici dedi ki:

  Ben yardım almak istiyorum iki bebeğim var iki yaşlim var biri makinaya bağlı %94engelli kiradayim eşim çalışmıyor

 117. Merve dedi ki:

  Çok ihtiyacim var

 118. Servet demir dedi ki:

  İtyacin var 6 örencim var

 119. Cayize dedi ki:

  Kiraciyim iç çocuğum var okul beslenme için durumum el vermiyor yardıma ihtiyacım var

 120. Meliha dedi ki:

  Bim yardım kartı istiyorum ihtiyacım var

 121. Gönül dedi ki:

  Eşimden ayrıldım evim kıra çocuklar im okuyor ihtiyaçim var

 122. Neslihan Engin dedi ki:

  Bende bu yardımda almak istiyorum 3 çocuğum var eşim çalışmıyor

 123. Çağrı Doğan dedi ki:

  Ben Çağrı Doğan hatay antakyada depremzedesiyim evim yıkıldı devletin herkese verdiği 10.00 tl nakdi yardım danda faydalanması hiç birseyim kalmadı banada yardım ederseniz sevinirim

 124. Fatima Çerkez dedi ki:

  Bim Kart lazım

 125. Gülşah Sarıkaya dedi ki:

  Bim kartı almak istiyorum

 126. MUSTAFA dedi ki:

  İhtiyaç bitaz sente oldu

 127. Nazire dedi ki:

  Deprem zedeyiz 4 kişi kallıyoruz bir yardım sever yardımıyla bir evde kalıyoruz

 128. AHMED HEJAZI dedi ki:

  Deprezedeyim Gaziantep’te çadır kentte yaşıyorum bim kartı yardımından yararlanmak istiyorum

 129. Hülya taş dedi ki:

  durumum yok ihtiyacım var deprem zedeyim çok lazım çocuklarımın istediğini alamıyorum lütfen yardım edin Allah rızası için

 130. Ayşe göl dedi ki:

  Eşim calismiyo kiraciyim 3 tane çocuğum var bim kartına ihtiyacım var

 131. Saadet bayır dedi ki:

  Ben saadet bayır 3 cocugum var 2sini okuduyorum esimin aldi askari ucret yemiyo 2000 milyar kira veriyorum devletimden yardim istiyorum mumkunse bim karti talep ediyorum

 132. Hamid mohammed dedi ki:

  Tek başına çalışıyorum lütfen yardım edin

 133. Saadet bayır dedi ki:

  Ben gaziantepde oturuyorum demrem zedeyim saadet bayır 3 cocugum var 2sini okuduyorum esimin calismiyo devletimden yardim istiyorum mumkunse bim karti talep ediyorum

 134. Suat alahmet dedi ki:

  Biz hatayda yaşıyoduk bizi yardım edin

 135. Suat alahmet dedi ki:

  Bizi çok zarar aldık bizi yardım edin

 136. Derya Erdoğan dedi ki:

  Merak ediyorum

 137. Beyaz dedi ki:

  Merhaba ayaktan engelliyim ve durumum iyi değil yardımdan yararlanmak istiyorum bim kartından

 138. Levend dedi ki:

  Ben 7 aydır çalşmiyorum yardım verırsenız çok seviniriz

 139. Levend dedi ki:

  Ben 7 aydir çalışmiyorum yardım ederseniz seviniriz

 140. Emine dedi ki:

  Benim bebeyim küçük süt almak için

 141. Selime dedi ki:

  Kiracıyım ikitane cocuğum var cok zor geciniyorum benimde cok ihtiyaçım var hediye bim kartı almak istiyorum

 142. Hanife dedi ki:

  Benimde çok ihtiyacım var acaba nerden alınıyor

 143. Deniz dedi ki:

  Kaza geçirdim 10 aydır yatakdayim yuruyemiyorum yardım desdegi istiyorum 3 çocuğum öğrenci

 144. Kadriye demir dedi ki:

  Madi durumumuz yok şanlıurfa da yaşıyorum cok zor durumdayız bim hediye kartından yararlanmak istiyorum kiradayız hic Bi gelirimiz yok bizede yardım edin

 145. Fatma bayır dedi ki:

  Ben Fatma bayır 3cocuk annesiyim 2cocuk okutuyorum eşim askarı ücretle calısiyo yetmiyo devletinden yardım eli uzamasını istiyorum bim yardım kartı istiyorum

 146. Mehmet dedi ki:

  Benimde 7 cocugum var bu kartan yararlanmak istiyorum

 147. Nihal dedi ki:

  Ben de bu yardımdan yararlanmak istiyorum 45 senelik bi evdeyim evim kira okula giden çocuğum var kucuk bi oğlum var bez süt masrafını karşılaamıyorum

 148. Ferhat tok dedi ki:

  Yardım Gadı destek istiyoruz

 149. Ferice bozkaplan dedi ki:

  Çok ityacimvar evimde gıda yok nakite ityacim maglum ramazan ayindayiz gıdaya ityacimvar

 150. MUHAMMED dedi ki:

  Ben de yardım almak istiyorum deprem kurtulduk evimiz yıkıldı

 151. Berivan dedi ki:

  Bende depremzedeyim 3 çocuğum var gecinemiyoruz bim yardım kartı almak istiyorum

 152. Gökhan Yigin dedi ki:

  Merhaba ben inşaat kazası geçirmişim çalışamıyorum 5 çocuğum var Eşim binaların merdiven başını temizliyor Kirada oturuyorum zor durumdayım Ziynet yardım talep ediyorum

 153. Nazif dedi ki:

  Çok iktiyaçım var

 154. cengiz eren dedi ki:

  yardım kartı istiyorum allah rızası icin 5 kişilik bir aileyiz evde tek çalışanim kiracıyım

 155. Ayten dedi ki:

  Benim eşim engeli durumum yok iki tane çocuğum var ben yardım almak istiyorum hiç durumun yok ne olur eşim. Engelli olduğu için çalışmıyor ben merdiven silerek geciniyorm yardım istiyorum

 156. Ebru Alkan dedi ki:

  Ben de dört çocuk annesi olarak yardım istiyorum

 157. Öznur dedi ki:

  Bim kartını istiyorum gerçekten ihtiyacım var

 158. Hatice dedi ki:

  Lütfen banada yardım kartından verin ihtiyacım var kiracıyım 4 ögrencim var

 159. Figen demir dedi ki:

  Durum yok vallahi ben mağdurm kiracıyım kiramı vermiyor eşim çalışmıyor kabinden ameliyat oldu kiriz geçirdi vallahi evim debrem dolayı hebsi hasar görmüş

 160. Feride dedi ki:

  Ben yardım kart istiyorum lütfen adet böylesi de yaşıyorum 5 çocugum var onların ihtiyaçların karşılayamıyorum eşim yümye işçisi şuan çalışamıyor lütfen yardım istiyorum lütfen

 161. Pınar şişman dedi ki:

  Benim wep şifremi vede eposta adresimi unutummm

 162. Recep dedi ki:

  Yardım kart başvurusu

 163. Pınar şişman dedi ki:

  3 çocuğum var kiraciyim eşim kısmı felçi otizimli OĞLUM VAR doğalgazın kesik

 164. Ayşe balcı dedi ki:

  Bende yardım almak istiyorum

 165. Ayhan korkmaz dedi ki:

  Ben bim kartı istiyoruz 7 kardeşiz evlerimiz yıkıldı

 166. Hacire karacan dedi ki:

  BİM yardım kartı istiyorum depremde her şeyimizi kaybettik hiçbir şeyimiz kalmadı gelip görebilirler bakabilirler 3 tane çocuğunu bana Eşim çalışmıyor

 167. Nurvet şabanğlu dedi ki:

  Nasıl alınıyor bu yardım kartları

 168. Ayşe balcı dedi ki:

  Bim kartı başvurusu

 169. Sitem bakır dedi ki:

  Bende bu yardımdan yararlanmak istiyorum 4 tane çocuğum var zor durumdayım

 170. Zehra dedi ki:

  Gerçekten çok zor durumdayız bize yardım etseniz çok çok iyi olur şimdilik Allah razı olsun inşallah

 171. Nebahat dedi ki:

  Engeliyim böbrek hastasım çok ihtiyacım var yardımınıza muhtacim

 172. İlknur sakız dedi ki:

  Üç çocuk annesi yım çocuklarıma bakamıyorum yardım larınıza ihtiyacım var eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

  Cevap Ver lütfen

 173. İlknur sakız dedi ki:

  Üç çocuk annesi yım çocuklarıma bakamıyorum yardım larınıza ihtiyacım var eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

  Cevap Ver

 174. Adile teker Ulaşlı dedi ki:

  Bende bim hediye kartı istiyorum Allah rızası için banada yardım eder misiniz

 175. SERDAR dedi ki:

  O kadar yardım geliyor ama bir türlü bu yardımlardan faydalanamıyorum lütfen yardımcı olun saygılar

 176. Necla dedi ki:

  Kirada oturuyorum gelirimiz yok

 177. Ferice bozkaplan dedi ki:

  Merhaba sayın deyerli abılerim evim kira kiramı veremiyorum eşimle boşanma aşamasında evimde gıda yok nakite çok ityacimvar saygılar sunarım

 178. Esin tilki dedi ki:

  Bandana yardim edin yav yazmadagim yer kalmadi maddi durumum yok yeter ya kiradayim esin askeri ücretin altında çalışıyor iki çocuğum var ne yapayim illa olelim mi ondan sonra mi gorulecem

 179. Halime dedi ki:

  Yardım

 180. Durdu Bakca dedi ki:

  Bim yardım kartı

 181. Fatma dedi ki:

  Merhaba benim ikizlerim var evim kira bigelirim yok borcum var eşim inşaat işcisi çalışmıyor durumum iyi değil yardım kartı bende almak istiyorum

 182. Ayşe türk dedi ki:

  İyi ramazanlar eşim 2yıldır yatıyor çalışamıyor engeli 5 tane çocuk okutuyorum bende evde eşime çocuklarıma bakıyorum bankada verirseniz çoook sevinirim

 183. Ayse dedi ki:

  Nasıl başvurudan bı türlü linki cikmiyor

 184. Şule dedi ki:

  Benim eşim mahkum izinde de iş yok 6 tane çocuklarım var iki bebek bezli durumu yok lütfen Allah rızası için yardım istiyorum efendim hayırlı Ramazanlar

 185. Helin dedi ki:

  Kiracyim yeni evliyim eşim çalışmıyor geçimimi yapamıyorum yardminza ihtucin var

 186. Cuma dedi ki:

  Bende bim yardım kart almak istiyom ityacim kiraciyim bir çocuğum var ityacin gorim

 187. Serpil dedi ki:

  Benimde cok ihtiyacim vaf %95 engelli bir kizim var kendim astim hastasiyim calisamiyorum esim ceza evinden izinli kimligi olmadigindan kimse is vermek istemiyor lutfen yarfim edin gecim cok zor

 188. Serpil dedi ki:

  Cok zor geciniyorum %96 engelli kizimin maasiyla geciniyorum kendim astim hastasiyim calisamiyorum esime kimse is vermiyo ceza evinden izinli olarak geldigi icin kimligi ceza evinde oyyzden oda calisamiyir ljufen yardim edin

 189. Mesude dedi ki:

  Bim kartı yardımı almak istiyorum

 190. Ayfer Karataş dedi ki:

  kiraciyim 2 çocuğum var eşim çalışmıyor sizden bim karti yardımı istiyorum

 191. Eyüp dedi ki:

  Bim kartına ihtiyaç var yardım edermisiniz

 192. Zeliha keser dedi ki:

  Bende almak istiyorum üç tane kızım var biri üç yaşında biri 5yasinda biri iki yaşında durum yok evim kira Allah rızası için bana da yardım edin

 193. Burcu dedi ki:

  Eşim çalışmıyor bana yardim edermisiniz

 194. Birsen dedi ki:

  Eşim vefat etti 3 çocuğum var yardıma ihtiyacım var
  Yardım edebilir misiniz…

 195. Abir küçük Keçeci dedi ki:

  Ömrüm kira işim çalışmıyor bir fotoğrafı var ben şeker hastasıyım büyük gözümü kaybetmişim kart yardımı almak istiyorum istiyorum

 196. Abir küçük Keçeci dedi ki:

  Evim kira işim çalışmıyor bel fıtığı var ben şeker hastasıyım gözümü kaybetmişim öteki tedavi oluyor çalışmıyorum kart yardımı istiyorum

 197. Esma dedi ki:

  Depremzedeyiz ve hiş bir yardım almıyoruz

 198. Sakine agcaoglu dedi ki:

  Yu

 199. Sadun dedi ki:

  Allah CC Kudret sahibi ihtiyaci olan her Bir insana yardım etsin inşallah sanırdım ben dertliyim kalbî kırık anne ler kardeşler yazılarını okudum ya derdimi unutum dilerim Allah CC Kudret sahibi yuvalarina huzur bereket versin inşallah

 200. Tuba karciga dedi ki:

  İyi günler bende bin kartından yararlanmak istiyorum.her evden iki kişi alıyor ben deprem bölgesinde yım ama hiç bir.sekilde birşeyden yararlanıyoruz

 201. Tesnim osman dedi ki:

  Bim kartı yardımı 2023

 202. Ayse dedi ki:

  Bende istiyorum kart engelli yim eşim mahkum cezaevinde mağdurum

 203. Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım yüksek ilaç içiyorum tansiyon var sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile destek ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi 9yaşında ilkokul öğrenci 3 sınıfa kırtasiye malzemesi yardım edin. Küçük kız 2 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden sebze-meyve erzak gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum. Bim kart almayı bilmiyorum sizden yardım etmenizi istiyorum. Sağ elim kırıldı nolur yardım edin.

 204. SÜLEYMAN dedi ki:

  Depremzede çocukların ihtiyacımız var Bim kart ihtiyaç var

 205. Mehmet Elmas dedi ki:

  BİM kartı yardımı istiyorum 10 milyar yardım

 206. Mehmet Elmas dedi ki:

  BİM kartı yardımı istiyorum 10 milyar yardım toplam 5 kişiyiz

 207. Serhat var dedi ki:

  Bende yardım almak istiyorum durumu iyi değil

 208. Nesrin dedi ki:

  Eşimden ayrıldım kiramı ödeyemiyorum çok zorundayım lütfen bana da birazda olsa yadım eder misiniz

 209. Nesrin dedi ki:

  Şuan yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen bana da yardım edermisiniz eşimden ayrıldım çok zor durumdayım