Edevlet.net

BİMER BAŞVURU SORGULAMA

16.02.2015
BİMER BAŞVURU SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere BİMER başvuru hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca BİMER başvuru sorgulama işleminin de nasıl yapıldığını anlatacağız. Öncelikle BİMER açılım olarak başkanlık iletişim merkezi demektir. Burada herhangi bir işlem için başvuru yapılması gerekir. Başvuru yaptıktan sonrada yapılan bu başvurunun kontrol edilmesi yani takip edilmesi gerekir. İşte artık BİMER başvurusu sorgulama işlemini internet üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. Ayrıca eskiden olduğu gibi kamu kurumlarına gidip sıra bekleme derdi de yoktur. Bu işlem için tek yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklayıp daha sonra da açılan sayfada adımları tek tek doğru bir şekilde uygulamaktır. Bizler iki farklı yöntem anlattık. İstediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz. Ayrıca adımların  hemen altlarında da resimlerini bulabilirisiniz.  Şimdi BİMER başvurusu sorgulama işlemini nasıl yaparız bakalım.

BİMER Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Bimer başvuru sorgulama için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım. Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak TC kimlik numaramızı yazıyoruz ve ardından da başvuru sayımızı yazıyoruz. Eğer TC kimlik numaramızı vermeden başvuru yaptıysak yandaki kutucuğu işaretleyelim.

7

  • Daha sonra ise “sorgula” yazan butona tıklıyoruz ve böylece BİMER başvurusu sorgulama işlemini tamamlamış olduk.

8

BİMER Başvuru Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden BİMER Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet üzerinden bu işlemi yapabilmek için bizlerin bir E-Devlet şifresine ihtiyacı vardır. Bu şifreyi ise PTT şubelerinden alabiliriz. Şifremizi PTT şubelerinden 2 lira ödeyerek alabiliriz.
  • Daha sonra ise aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım. Açılan sayfada ise kimliğimi şimdi doğrula kısmına tıklayalım.

9

  • Açılan sayfada ise önce TC kimlik numaramızı ardından da E-Devlet şifremizi yazalım.

10

  • Son işlem olarak ise sisteme giriş yap butonuna tıklayalım. Böylece E-Devlet üzerinden BİMER başvurusu sorgulama işlemini bitirmiş olduk.

 

1

E-Devlet Üzerinden BİMER Başvuru Sorgulama Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Akcadag dedi ki:

    ben kahramanmaras elbistan da ikametgah ediyorum 6 yıl calıştıgım yunus emre mah.ayçiçegi sok.dorukkent sitesinin 3 blok e blok.f blok.b blok. görevlisiydim ve benim 6 yıl boyunca sigortam yatırılmadı gereginin yapılmasını arz ederim.