Edevlet.net

BURS SORGULAMA

17.02.2015

Üniversite adayları herhangi bir üniversiteye yerleşmek ve geleceklerini bir nevi inşa etmek için YGS ve LYS gibi sınavlara giriyorlar. Adaylar daha sonra ise puanlarını öğrenmek için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Puanlarını öğrenen adaylar aldıklara puanlara göre tercih yapıyor ve daha sonra da kazandıkları üniversiteyi öğreniyor. Ancak her şey burada bitmiyor. Daha doğrusu asıl sorumluluk bundan sonra başlıyor. Çünkü üniversiteye gitmek belli bir miktar parayı da beraberinde getiriyor. Tabi aileler için de bu durum zordur. Ancak devlet öğrencilere başvurmaları halinde her ay belirli miktar burs veriyor. Bu burs geri ödemeli veya geri ödemesiz olabiliyor. İşte bu burs şeklini öğrenmek için ise burs sorgulama yapılması gerekir. Öğrencileri ilgilendirdiği kadar anne ve babaları da ilgilendiren bu sorgulama işlemi ise internet üzerinden oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor. Öğrencileri ilgilendirdiği kadar anne ve babaları da ilgilendiren bu sorgulama işlemi ise internet üzerinden oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor. Siz değerli okurlarımızın bu sorgulama işlemini yapması için tek yapması gereken aşağıdaki adımları eksiksiz uygulamaktır. Bunun yanı sıra ise adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi burs sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım.

Burs Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle sizlere yazımızın hemen altında vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra ise açılan sayfada ilk yapmamız gereken işlem yurtiçinde yüksek öğrenim gören öğrencilerin burs ve kredi sonuçları yazan butona tıklamaktır.

1

  • Bu işlemin de ardından açılan sayfada TC kimlik numaramızı, baba adımızı, cilt no, aile sıra no ve sıra no gibi boşluklar vardır bunları dolduralım.

  • Hemen ardından da güvenlik kodunu girelim.

 

  • Daha sonra ise ara yazan butona tıklayalım. Böylece burs sorgulama işlemini tamamladık.

Burs Sorgulama işlem sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.