Edevlet.net

DİLEKÇE TAKİBİ NASIL YAPILIR?

29.10.2014
DİLEKÇE TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Devlet kurumlarında pek çok işlemimizi dilekçe ile gerçekleştirmekteyiz. Dilekçe aracılığıyla devlet kurumları ile iletişime geçmekteyiz. Dilekçeli işlemleriniz olduğu zaman dilekçenizin durumu hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda dilekçe takibi nasıl yapılır sorusu aklınıza gelecektir. Bu sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Dilekçe Takibi Nasıl Yapılır?

Dilekçe takip işlemi internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan bütün dilekçe takibi işlemleri hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SGK Resmi İnternet Sitesi ile Dilekçe Takibi Nasıl Yapılır?

SGK resmi internet sitesi sayesinde dilekçe takip işlemini gerçekleştirebilmek için yazımızda sizinle paylaştığımız linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Evrak Kayıt ve Takip Sistemi” başlığına tıklayınız. Daha sonra karşınıza gelen sayfada T.C kimlik numaranızı ve evrak yılınızı girerek “Evrak Ara” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemlerden sonra dilekçe takibi nasıl yapılır sorusunun cevabına ulaşmış olacaksınız.

SGK Dilekçe Takibi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

T.C Milli Eğitim Bakanlığı Dilekçe Takibi Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden dilekçe takip işlemini gerçekleştirmek için yazımızda sizler için paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada T.C kimlik numaranızı, evrak sayısını ve evrakın tarihini doğru bir şekilde giriniz. Son olarak resimdeki güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazarak “Gönder” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemler sonunda dilekçe takibi nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Dilekçe Takibi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Dilekçe Takibi Nasıl Yapılır?

İnternetten yapılan takip işlemlerinden biri de Gelir Dairesi Başkanlığı sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu yöntemle dilekçe takibi yapabilmeniz için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada dilekçe numarasını ve T.C kimlik numaranızı giriniz. Son olarak resimdeki güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayınız. Tüm bu aşamalar sonunda dilekçe takibi nasıl yapılır sorusunun cevabına ulaşmış olacaksınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı Dilekçe Takibi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.