E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 4000 İnfaz Ve Koruma Memuru Alımı

İlanı Veren Kurum: Adalet Bakanlığı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı

Kadro Sayısı: 4000 (dört bin)

Kadro Unvanı: İnfaz ve Koruma Memuru

İlan Tarihi: 12 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 23 Aralık 2016 17:00

Ön Eleme (boy ve kilo ölçümü): 04 Ocak 2017

Sözlü Sınav Tarihi: 16 Ocak 2017’dan itibaren

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan duyuruya göre, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere sınavla, sözleşmeli (657 sk. 4/B), 4000 (dört bin) personel alımı yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve kamu haklarından mahrum olmayan adayların ayrıca
güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almış olmaları, en az lise veya dengi okul mezunu olmaları ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış. Fiziki özellikleri de dikkate alınacak olan adayların en az 170 cm. boyunda ve boy-kilo oranları dengeli olmalı. Adalet komisyonu başkanlıklarından ya da bakanlığın internet sitesinden ulaşabilecekleri başvuru formunu dolduran adayların, diğer gerekli evrakla birlikte, ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvurmaları gerekiyor. Evrakların posta ya da kargoyla gönderilmesiyle yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Evrakları incelenen ve adaylıkları kabul edilenlerin listesi 30 Aralık 2016’da açıklanacak. Bu adaylar önce boy ve kilo ölçümlerine tabi tutulacaklar, ardından uygun bulunan adaylar sözlü sınava çağrılacaklar. Sözlü sınavlar 16 Ocak 2017’de başlayacak, hangi adayın hangi tarihte sınava gireceği ilgili komisyon tarafından belirlenerek duyurulacak. Mesleki bilgi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Genel Kültür, kavrama ve ifade kabiliyeti konularından oluşan sözlü sınavda, adayların 100 (yüz) puan üzerinden 70 (yetmiş) puan almaları gerekiyor.

Buraya kadar tüm aşamaları geçmiş olan adaylar, öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet önlisans programı mezunları olmak üzere en yüksek puan alan adaydan başlayarak sıralanacak, diğer adaylar da bu sıralamanın ardından kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacak ve nihai başarı listesi oluşturulacak. Sınav sonucu tebliğ edilen adaylar en geç 15 ( on beş) gün içinde belgelerini teslim etmekle yükümlüdürler. Belgelerini zamanında teslim etmeyen ya da kendisine bildirilen zamanda göreve başlamayan ya da yanlış bilgi verdiği tespit edilen adayların sözleşmeleri iptal edilecek. Bunların yerine yedek adaylardan atama yapılabileceği gibi, uygun yedek adayın olmadığı hallerde diğer adalet komisyonlarında yedek olarak bulunan istekliler arasından bir kereye mahsus merkezi kura yöntemiyle yerleştirme yapılacaktır.

Adayların şahsına, alım işlemlerinin hiç bir aşamasında tebligat yapılmayacaktır. Başvuru için gereken evraklar ve doldurulması gereken formlar, sınav yeri ve tarihi, boy-kilo ön elemesini geçerek sözlü sınava girmeye hak kazananlar, sınav yeri ve saati gibi tüm bilgiler, Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden ya da varsa mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarından elde edilebilir.

 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Gn. Md. İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ! 

İlanla İlgili Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.