E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 978 Sözleşmeli Personel Alımı

İlanı Veren Kurum: Adalet Bakanlığı Cumhuriyet Başsavcılığı, Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Kadro Sayısı: 978

Kadro Unvanı: İnfaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), diğer sağlık personeli (sağlık memuru), teknisyen, şoför, aşçı, kaloriferci

İlan Tarihi: 28 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 02 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 13 Ocak 2017 Saat 17:00

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü; 300 infaz ve koruma memuru, 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 43 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 32 teknisyen, 215 destek personeli (şoför), 43 destek personeli (aşçı), 25 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 975 ayrıca önceki yıllara ait boş kalan 3 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 978 personel alımı yapacağını duyurdu. 2016 yılı KPSS’de en az 70 (yetmiş) puan alan adayların başvurabileceği merkezi sınavla seçilecek olan adayların, 657 sayılı Devlet Memurları kanununun ilgili maddelerinde belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekiyor. Adayların sözlü ve uygulamalı olarak yapılacak sınavlara, adalet komisyonu başkanlıklarından alınan veya bakanlığın internet sitesinde bulunan başvuru formu doldurup, öğrenim belgesi ve KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığı tarafından onaylanmış örneği ile birlikte son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvurmaları gerekiyor.
Kurumun 15 Aralık 2016 tarihinde ilan edilen kadrolu şoför alımı için başvuran adayların, aranan şartları taşımaları halinde bu ilanda yer alan şoför alımı için de başvuru yapmalarının önü açık.

Sözleşmeli pozisyonlara yerleşebilmek için gereken ve ilan metninde detaylarıyla belirtilen genel şartlar dışında, her pozisyon için adaylarda olması gereken özel şartlar da yine ilanda detaylarıyla veriliyor. Sözlü ve uygulamalı olarak yapılacak olan seçme sınavlarından sözlü sınavda adaylara, kadronun gerektirdiği meslek bilgisi (40 puan),
Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), genel kültür (20 puan) ve bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan) ile ilgili sorular sorulacak. Sözlü sınava katılacak teknisyen, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci adayları ile uygulama sınavına katılacak ceza infaz kurumu katibi, şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 18 Ocak 2017 tarihinde ilgili Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarında ve varsa ilgili Cumhuriyet başsavcılığı resmi internet sitelerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.Sözlü sınavda başarılı olabilmek için adayların 100 tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alması gerekiyor.

Adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmasıyla nihai liste oluşturulacak. Sınav sonucunun bildirilmesinden başlayarak 15 (on beş) gün içinde belgelerini teslim etmeyen veya yerleştirme onayı almasına rağmen 15 (on beş) gün içinde görevine başlamayan ya da aranan şartlara sahip olmadığı anlaşılanların sözleşmeleri iptal edilecek ve yerlerine puan sıralamasına göre yedek adayların yerleştirmesi yapılacak.

Adalet Bakanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.