Edevlet.net

E-BORDRO | TIKLA MAAŞINI ÖĞREN!

08.09.2014

Bu yazımızda sizleri E-Bordro konusunda bilgilendireceğiz. E-Bordro sorgulamanızı nasıl yapacağınız detaylı bir şekilde anlatacağız. Yazımıza başlamadan öce bordro tanımını bilmeyen vatandaşlarımız için bu tanımını yapalım. Bordro kelimesinin anlamı bir ücretin, alınan maaşın ayrıntılı bir şekilde kağıda döküldüğü belgedir. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse bir kurumda çalışan vatandaşın prim, tazminat, ikramiye ya da herhangi bir nedenden dolayı maaşında kesinti durumu var bu durum gibi farklı kazanç ya da giderleri olabiliyor. İşveren kurum ya da vatandaş çalışan vatandaşa bu ücretin tamamını vermez. İlk olarak belirlenmiş olan tam ücretin belirli bir miktar kesintisini yapar. Bu kesinti ücretinin üzerine kendisine bir miktar ekler ve devlete bu ödemeyi yapar. Bu noktada artık E-Bordro’nun devreye girdiğini söylersek yanlış olmaz. Çünkü E-Bordro ile bahsettiğimiz tüm bu kesinti, gider, ikramiye ya da mesai gibi ücretlerin hepsinin detaylı bir dökümü elinize geçmiş oluyor. Maaşınızın detaylı dökümü olan bu bordro hizmetini artık internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Yazımızın diğer kısımında ise sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden E-Bordro İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sitesi üzerinden E-Bordro sorgulama dahil olmak üzere birçok işlem için size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer hala size ait bir şifreniz mevcut değil ise, size en yakın PTT şubesine giderek bu şifreyi temin edebilirsiniz. E-Devlet üzerinden E-Bordro sorgulamanız yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın bu kısmının bitiminde sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra karşınıza gelen ilk sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız ve ardından gelen sayfaya T.C kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi giriniz. Daha sonra sisteme giriş yap seçeneğine tıklayınız.  Bu işlemleri başarı ile tamamladıktan sonra E-Bordro sorgulamanızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Bordro Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz E-Bordro Nasıl Sorgulanır ?

E-Bordro sorgulama için yazımızın hemen altında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayınız;

  • İlk işlem olarak T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Memuriyet sicil numaranızı giriniz.
  • Emekli sicil numaranızı giriniz.
  • Yılı, ayı ve istihdam tipini seçiniz.
  • Resimdeki yazıyı ilgili yere giriniz.
  • Gönder butonuna tıklayınız ve E-Bordro sorgulamanızı tamamlayınız.

Şifresiz E-Bordro İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.