Edevlet.net

E-DEVLET 4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME

28.07.2014
E-DEVLET 4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME

Bulunduğunuz işyerinde herhangi bir iş kazası geçirdiyseniz ya da bir meslek hastalığına yakalandıysanız ve bu sebepten dolayı iş göremez hale geldiyseniz Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bu hastalık döneminde mağdur olmamanız için size iş göremezlik ödemesi yapılır. SGK tarafından iş göremezlik ödemesi almanız için bu hastalık olmadan önce 90 gün prim yatırmış olmanız gerekir. Ayrıca gerçekten de hastalığınızı kanıtlayacak bir rapor sunmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlıyorsanız dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için ise sürekli kuruma gitmenize gerek kalmayacak.

E-Devlet 4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme Nasıl Yapılır?

Artık E-Devlet sistemi sayesinde E-Devlet 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminizi buradan yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemler de sizden şifre istenecektir. Şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra E-Devlet 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işlemi için yapmanız gereken;

  • Yazının sonunda vermiş olduğumuz E-Devlet 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme linkine tıklayınız.
  • Açıla sayfadan kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra TC kimlik numarası ve E-Devlet şifreniz ile birlikte kimlik doğrulama işleminizi yaparak E-Devlet 4A/4B İş göremezlik ödemesi görme işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet 4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.