Edevlet.net

E-DEVLET ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

30.07.2014
E-DEVLET ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

İnternet üzerinden gerçekleştirilen uygulamaların çoğalması sonucu hayatımız kolaylaşmıştır. Ülkemizde araç sayılarının artması ile birlikte E-Devlet araç muayene sorgulama işleminizi yapma imkanına sahipsiniz. Trafik şubelerinden de yapılan araç muayene işlemleri zaman almaktadır. İşte bu zaman kaybını yaşamamak için E-Devlet araç muayene sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra gerekli olan işlemleri yaptıktan sonra artık sizde E-Devlet sisteminden araç muayene işlemini yapabilirsiniz. Gerekli bilgiler yazıldıktan sonra aracınızın hangi istasyonda, hangi tarihte muayene edildiğini öğrenebilirsiniz. Muayene işleminizi yaptırdıktan sonra E-Devlet araç muayene sorgulamasını yapınız. Çünkü yasalar gereği araç muayenesi yapılmaması borcunuzun faizli bir şekilde ödenmesi anlamına gelmektedir. Son zamanlarda E-Devlet sistemi üzerinden araç muayene sorgulatmasını yapmazsanız ileride bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden lütfen araç muayene işleminizi yasal bir şekilde yapınız ve E-Devlet sistemi araç muayene sorgulamanızı yapmayı unutmayınız.

E-Devlet Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayene sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden basit yolla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak birçok E-Devlet işleminde olduğu gibi E-Devlet araç muayene sorgulama işleminde de E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın bir PTT şubesine başvuruda bulunarak alabilirsiniz. Fakat bu şifre için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekecektir. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet araç muayene sorgulama için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla takip ediniz.

  1. İlk olarak yazının son kısmında size vermiş olduğumuz E-Devlet araç muayene sorgulama linkine tıklayınız.
  2. Açılacak olan sayfada kimliğinizi doğruladıktan sonra E-Devlet Şifresi bölümünü seçiniz.
  3. T.C. kimlik numaranız ve PTT’den aldığınız E-Devlet şifrenizi girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra artık sizde E-Devlet araç muayene sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Araç Muayene Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.