E-DEVLET ARAÇ YETKİ BELGESİ SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET ARAÇ YETKİ BELGESİ SORGULAMA

E-Devlet sistemi günümüzde birçok konuda işlerimizi kolaylaştırmıştır. Bizleri sıra beklemekten ve zaman kaybetmekten kurtarmıştır. E-Devlet sisteminin sağlamış olduğu hizmetlerden biri de E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama işlemidir. EDevlet araç yetki belgesi sorgulama işlemi sadece ticari araçların plaka numaralarıyla giriş yapılan bir işlemdir. Sadece ticari araçlar için geçerlidir. Bu konuda da E-Devlet bizlere yardımcı olmaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama işleminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız. Vereceğimiz işlemleri sırasıyla takip ettiğinizde E Devlet araç yetki belgesi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yalnız, E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerin çoğunda sizden E-Devlet şifresi istenmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmalısınız. Sadece 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şimdi E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama işleminin nasıl yapıldığına bakalım.

E-Devlet Araç Yetki Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama işlemi için öncelikle bu yazının sonunda bulunan E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama adlı internet bağlantı adresine tıklayınız.
  • ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan butona tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bilgilerinizi son bir kez kontrol edip  bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinize emin olduktan sonra ” Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Böylece E-Devlet araç yetki belgesi sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Araç Yetki Belgesi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.