E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ DOĞRULAMA

E-Devlet kapısı sayesinde E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemlerinizi rahat ve zaman kaybı yaşamadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemleri konusunda gerekli olan bilgileri aktaracağız. E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama konusuna başlamadan önce sizlere askerlik durum belgesi konusunda bilgi aktarmak istiyoruz.

Askerlik zamanı gelen erkek vatandaşlarımızın adreslerine askerlik şubelerince bir zarf gönderilir. Zarfları alan vatandaşlar ilk önce askerlik şubelerinde muayene olurlar. İlk muayeneyi olduktan birkaç ay sonra tekrar muayeneye çağrılırlar. Muayeneden sonra sülüs adında belge alınır. Sülüs, askerlik yerlerinizin ve kaça kaç olarak askere alınacağınız gösteren belgedir. İşte bu belgeye biz askerlik durum belgesi adı vermekteyiz. Pek çok işyerinin istediği bu belgeyi elde edebilmeniz artık E-Devlet kapısı sayesinde kolaylaşmıştır. Sizlerin bu belgenin doğrulamasını yapmanız ve çıktısını rahat bir şekilde alabilmeniz için E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama adlı bu yazımızdaki bilgileri takip etmeniz gerekmektedir. E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işleminizi kolay ve fazla zaman harcamadan gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgileri takip ediniz.

E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Doğrulama İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için aşağıda sizlere maddeler halinde paylaştığımız bilgileri dikkatli bir şekilde takip ediniz. Bilgileri teker teker uyguladıktan sonra E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle sizlere, yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemleri için olan bağlantı adresine tıklayınız.
  • E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemleri için verilen bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Ardından barkod numaranızı giriniz ve devam et butonuna tıklayınız.

Butona tıkladıktan sonra E-Devlet askerlik durum belgesi doğrulama işlemlerinizi kolaylıkla ve rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Doğrulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.