E-DEVLET BOĞAZ GEÇİŞ SORGULA | E-Devlet

E-DEVLET BOĞAZ GEÇİŞ SORGULA

E-Devlet boğaz geçiş sorgula işlemlerini E-Devlet kapısını kullanarak rahatça ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan bu sorgulamalar ile birlikte artık boğazdan geçiş yapacak gemilerin ve yük taşımacılığı yapan gemilerin geçiş yapma izinleri, geçiş için kullanılacak olan zaman dilimleri ve  geçiş yapmak isteyen bu gemilerin ruhsat kontrolleri gibi bilgilere rahat, güvenilir ve kapsamlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

E-Devlet boğaz geçiş sorgula işlemlerini E-Devlet internet sitesi sayesinde rahatça yapabilirsiniz. E-Devlet boğaz geçişi sorgula işleminizi sorgulama yaparken gireceğiniz IMO numarası ile birlikte kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere aşağıda E-Devlet boğaz geçiş sorgula işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmeniz için maddeler halinde bilgiler verilecektir.

E-Devlet Boğaz Geçiş Sorgula İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlere paylaşmış olduğumuz E-Devlet boğaz geçiş sorgula bağlantı linkine tıklayınız.
  • Karşınıza gelecek olan sayfada ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayarak devam ediniz.
  • E-Devlet boğaz geçiş sorgulama işlemlerimize başlayabilmek için karşımıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek ‘’Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.
  • E-Devlet şifresine sahip değilseniz herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında elde edebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız sayfanın hemen sağ tarafında bulunan ”Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız ve karşınıza gelecek olan sayfada gerekli işlemleri uygulayarak yeni şifrenizi elde ediniz.
  • Giriş yaptıktan sonra gelen sayfada gerekli yerleri takip ederek E-Devlet boğaz geçiş sorgula işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet boğaz geçiş sorgula işlemi ile birlikte Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı bilgiler sayesinde boğaz geçişi yapmakta olan ülkeler ve araçlar sorgulanabilmektedir. Bu E-Devlet uygulaması ile birlikte zamandan, iş ve resmi evrak yükünden fazlaca tasarruf etmiş olacaksınız.

E-Devlet Boğaz Geçiş Sorgula İşlemleri için TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.