E-DEVLET CEZA SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET CEZA SORGULAMA

Vatandaşların devlet kurumları ile işlemlerinin hızlandırılmasını sağlamak amacıyla internet üzerinden birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalardan biri olan E-Devlet sistemi ile sorgulama, hesaplama, evrak takibi gibi birçok işlemi yapabilirken bu sistem üzerinden gelişmeleri de takip edebilirsiniz. Bu yazımızda size E-Devlet ceza sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlattık.

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız araçlarımızla sürekli trafiğe giriyoruz ve uymamız gereken bazı kurallar var. Bu kurallara uymamamız veya dikkatsizlik durumunda trafik cezası kesilmektedir. Bu trafik cezaları olay yerinde trafik memurları tarafından verilmektedir. Fakat sizden habersiz şekilde yazılan cezalar size araç vize muayenesinde veya vizesi sırasında gözükecektir. Trafik cezanızı E-Devlet ceza sorgulama sayesinde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Trafik cezası ödeme işlemlerinizi trafik şubelerinden ve PTT şubelerinden nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Eğer cezanızın miktarını bilmiyorsanız bahsettiğimiz gibi E-Devlet ceza sorgulamanızı yaparak ödemeniz gereken tutarı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde kullanmak üzere öncelikle bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi için öncelikle en yakın bir PTT şubesine gitmelisiniz. 2 TL ödeyerek kolaylıkla alacağınız bu şifre ile E-Devlet ceza sorgulamanızı bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  • E-Devlet ceza sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.
  • E-Devlet ceza sorgulama için açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.
  • E-Devlet şifreniz ve T.C. kimliğiniz ile E-Devlet kapısına girişinizi yaptıktan sonra E-Devlet ceza sorgulama işlemini yapmak için sağ üst köşedeki menüden trafik cezalarına bakabilirsiniz.

E-Devlet Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.