E-DEVLET E-İMZA'LI BELGE SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET E-İMZA’LI BELGE SORGULAMA

E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama konusundaki işlemlerinizi tüm E-Devlet işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz gibi E-Devlet kapıları sayesinde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini anlatacağız. Öncelikle E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama işlemlerine geçmeden önce sizlere E-İmza konusunda bilgi aktarmak istiyoruz. E-İmza ya da bir diğer adıyla elektronik imza, internet üzerinde işlem yaptığınız dosyaların size ait olduğunu gösteren elektronik kodlama biçimidir. E-İmza, insanların kağıt üzerine atmış oldukları ıslak imzanın elektronik ortamdaki karşılığına denk gelmektedir. E-İmza sayesinde kolaylıkla kimlik bilgileri doğrulama işlemleri gerçekleştirilir. Ayrıca yapılacak olan işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlar. Kağıt ve zaman tasarrufu yapmanıza olanak verir. Kişilerin E-İmza’ya sahip olabilmeleri için bir E-İmza sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

E-Devlet E-İmza’lı Belge Sorgulama İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Şimdi sizlere E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız. E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama işlemleriniz için aşağıda sizlere aktaracaklarımızı sırasıyla uygulayınız.

  • Öncelikle sizlere yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama bağlantı linkine tıklayınız.
  • E-Devlet E-İmza’lı belge sorgulama işlemleriniz için karşınızda açılacak olan sayfada, belgenin erişim kodu ve belgenin düzenlenmiş olduğu tarihi doğru bir şekilde girerek ‘’Sorgula’’ butonuna tıklayınız.
  • Yeni açılan bu sayfada gerçekleştirmiş olduğunuz sorgulamanın sonuçları görünecektir.

E-Devlet Elektronik İmza’lı belge sorgulama işlemlerinizi çok basit bir şekilde sizlere aktardığımız yöntemle gerçekleştirebilirsiniz

E-Devlet E-İmza’lı Belge Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.