Edevlet.net

E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI

24.07.2014
E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Ehliyeti almak için ehliyet sınavına giren kişiler ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek ve sınav sonuçlarının çıktısını alabilmek için E-Devlet güvenli sistemini kullanabilir. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları işleminiz için E-Devlet kimlik doğrulama sistemini kullanmanız gerekmektedir. Normal bir kullanıcı olarak E-Devlet ehliyet sınav sonuçları işleminiz ve başka bütün işlemleriniz için E-Devlet şifresi veya mobil imza seçeneğini kullanabilirsiniz.

E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek ve çıktısını almak için E-Devlet şifresi seçeneğini tercih ettiyseniz size en yakın PTT şubesine giderek 2 lira karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifresini aldığınız zaman size zarf içerisinde verilecektir. Şifrenizi sizden başka kimse bilmeyecektir.

E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek ve çıktısını almak için mobil imza seçeneğini tercih ettiyseniz bağlı olduğunuz operatöre gitmeniz gerekecektir. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları için ve başka bütün işlemler için mobil imza seçeneğinde yalnız Turkcell veya Avea operatörüne bağlı olabilirsiniz.

E-Devlet Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi ile E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı almak istiyorsanız yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E Devlet ehliyet sınav sonuçları alma işlemi için girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet mobil imza ile E-Devlet ehliyet sınav sonuçlarınızı almak istiyorsanız yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Açılacak olan sekmede E-Devlet şifresi seçeneğinin yanında yer alan “Mobil İmza” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı, mobil imza işleminize kayıtlı olan 10 haneli cep telefonu numaranızı ve operatörünüzü giriniz. EDevlet ehliyet sınav sonuçları alma işlemi için girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet ehliyet sınav sonuçları işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Ehliyet Sınav Sonuçları Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sadullah özmen dedi ki:

    direksiyon sınav soncu

    1. Hurcan Karatas dedi ki:

      Yazıdaki sorgulama işlemini gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.