E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET EHLİYET SORGULAMA

E-Devlet ehliyet sorgulama için gerekli olan yapılacak işlemleri sizlere bu yazımızda bahsedeceğiz. EDevlet ehliyet sorgulama işlemlerini artık E-Devlet internet siteleri sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Her ehliyet sahibi vatandaşın sürücü belgeleri ile ilgili bilgilere ulaşabilmesi için sizlere sunulan en kolay yöntem E-Devlet ehliyet sorgulama konusunda sizlere anlattığımız bu yazımızdır. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu sorgulamayı gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu şifreye herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. E Devlet ehliyet sorgulamasını gerçekleştirebilmeniz için aşağıda sizlere maddeler halinde paylaştıklarımızı sırasıyla uygulayınız.

E-Devlet Ehliyet Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlere paylaştığımız E-Devlet ehliyet sorgulama bağlantı adresine tıklayınız.
  • Karşınıza gelecek olan sitede ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapınız.
  • Bu sayfada E-Devlet ehliyet sorgulamasını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.
  • Eğer daha önceden almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi unuttuysanız bulunduğunuz bu sayfanın sol kısmında bulunan ‘’Şifremi Unuttum’’ butonuna tıklayarak karşınıza gelecek olan sayfada gerekli adımları uygulayarak yeni şifrenize sahip olabilirsiniz.
  • E-Devlet ehliyet sorgulama için sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada sürücü belge numaranızı ve sürücü belgenizi almış olduğunuz ili girerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere paylaşmış olduğumuz bu işlemleri uygulayarak E-Devlet ehliyet sorgulama konusunda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Ehliyet Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Recep Akcan dedi ki:

    ehliyet sorgulama