E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Her birey emekli olabilmek için bazı şartları sağlamak zorundadır. Emeklilik için gerekli olan bu şartlar belirli bir yaşı doldurmuş olmak, belirli prim gün sayısını doldurmuş olmak ve ödenmesi gereken primleri ödemek gibi şartlardır. Bu şartları yerine getiren bireyler emekli olma hakkına sahip olmaktadırlar. Emekli olmayı bekleyen pek çok kişinin en merak ettiği konulardan bir tanesi de emekli maaşı sorgulama işlemidir. E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemi ile vatandaşlar emekli aylık bilgilerine ulaşabilmektedirler. E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemi her kuruma göre farklı yapılmaktadır. Be nedenle yazımızda ayrı ayrı E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır bunları anlattık.

E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi

Bu yazımızda sizlere E-Devlet girişi maaş sorgulama işlemlerini anlatacağız. Bilindiği üzere devlete dair sorgulamalar artık E-Devlet çatısı altında kolaylıkla yapılabiliyor. E-Devlet bilindiği üzere internet gerektiren bir sistemdir. Bu sebeple bir akıllı telefona veya interneti olan bir bilgisayara bu sorgulamaları yapmak için sahip olmalısınız. Peki, e-devlet sorgulamaları nasıl yapılır? E-Devlet hizmetlerini kullanarak işlem yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte başvuru yapınız. PTT’ ye yaptığınız bu başvuru sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Bu şekilde E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Eğer SSK‘ ya bağlı iseniz 4A, BAĞ-KUR’ a bağlı iseniz 4B, Emekli Sandığı’na bağlı iseniz de 4C E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemi ile ilgili linke tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Ardından T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Bu şekilde istediğiniz kuruma göre emekli aylık bilgisine ulaşabilirsiniz. Emeklilik aylık bilgilerinizin içerisinde emekli maaşı ne zaman yatar sorusunun cevabını da bulacaksınız. Emeklilik maaş dökümünüzde gösterildiği üzere bir sonraki emekli maaşınızın yatacağı tarihi görebilirsiniz. Buna ek olarak emeklilik maaşınızın net olarak ne kadar yattığı ve bir sonraki ay ne kadar olacağını da bu sayede görebilirsiniz. Yazımızın sonuna doğru ise emekli maaşınızı emekli olmadan nasıl hesaplayabileceğinizi anlattık. Şimdiden iyi okumalar.

SSK (4A) Emekli Maaşları Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eski adıyla SSK yeni adıyla 4A sigortalı olarak çalışıp emekli olan kimseler e-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşlarının sorgulamalarını yapabilirler. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada kimliğimi doğrula seçeneğine tıklayarak yönlendirildikleri sayfada T.C. kimlik numaralarını ve e-Devlet şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında sisteme giriş yap butonuna basarak e-Devlet sistemine giriş yapmış olacaklardır. Daha sonra açılan sayfa da SSK (4A) emekli maaşlarını sorgulayabilirler.

E-Devlet üzerinden 4A sigortalıları emeklilik maaşı sorgulaması için TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşları Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eski adıyla BAĞ-KUR yeni adıyla 4B sigortalı olarak çalışıp emekli olan kimseler e-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşlarının sorgulamalarını yapabilirler. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada kimliğimi doğrula seçeneğine tıklayarak yönlendirildikleri sayfada T.C. kimlik numaralarını ve e-Devlet şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında sisteme giriş yap butonuna basarak e-Devlet sistemine giriş yapmış olacaklardır. Daha sonra açılan sayfa da BAĞ-KUR (4B) emekli maaşlarını sorgulayabilirler.

E-Devlet üzerinden 4B sigortalıları emeklilik maaşı sorgulaması için TIKLAYINIZ!

Emekli Sanığı (4C) Emekli Maaşları Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eski adıyla Emekli Sandığı yeni adıyla 4C sigortalı olarak çalışıp emekli olan kimseler e-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşlarının sorgulamalarını yapabilirler. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada kimliğimi doğrula seçeneğine tıklayarak yönlendirildikleri sayfada T.C. kimlik numaralarını ve e-Devlet şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında sisteme giriş yap butonuna basarak e-Devlet sistemine giriş yapmış olacaklardır. Daha sonra açılan sayfa da Emekli Sandığı (4C) emekli maaşlarını sorgulayabilirler. Böylelikle emekli sandığı maaş sorgulama işlemlerini yerine getirmiş olurlar.

E-Devlet üzerinden 4C sigortalıları emeklilik maaşı sorgulaması için TIKLAYINIZ!

SGK Emekli Maaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

SGK emekli maaşı hesaplama işlemi için öncelikle aşağıdaki linklerden hangi sigorta kategorisine aitseniz o kategori başlığını seçmeniz gerekmektedir. Dilerseniz bundan sonraki aşamayı birer birer anlatalım.

4A (SSK) emekli maaşı hesaplaması nasıl Yapılır?

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada bilgilerinizi girip sorgulaya tıklayın.

4A (SSK) emekli maaşı hesaplaması için TIKLAYINIZ!

4B (BAĞ-KUR) emekli maaşı hesaplaması nasıl Yapılır?

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada e-Devlete giriş yapın. Daha sonra bilgilerinizi girip sorgulaya tıklayın.

4B (BAĞ-KUR) emekli maaşı hesaplaması için TIKLAYINIZ!

4C (Emekli Sandığı) emekli maaşı hesaplaması nasıl Yapılır?

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada bilgilerinizi girip sorgulaya tıklayın.

4C (Emekli Sandığı) emekli maaşı hesaplaması için TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.