E-DEVLET EMEKLİLİK SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET EMEKLİLİK SORGULAMA

Emeklilik, günümüzde çalışan her bireyin istediği bir şeydir ve yıllarca sosyal güvencelerini sağlayabilmek için çalışırlar. Tüm sigorta kurumlarının Sosyal Güvenlik Kurumu’ na bağlanması ile birlikte emeklilik işlemleri için de Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik başvurusunda bulunacak kişilerden bazı evraklar istemektedir. Bu evrakların hazırlanıp ilgili yerlere verildikten sonra da belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Bu bekleyiş süresince emeklilik durumu hakkında bilgi alabilmek için sürekli SGK Müdürlükleri’ ne gitmek yorucu ve can sıkıcıdır. Bu işlemleri kolaylaştırmak için internet üzerinden bazı uygulamalar geliştirilmiştir. E-Devlet sistemi gibi uygulamalar ile E-Devlet emeklilik sorgulamanızı kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet emeklilik sorgulamanızı yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. En yakın bir PTT şubesine başvurarak 2 TL karşılığında alacağınız bu şifre ile E-Devlet emeklilik sorgulamanızı yapabilirsiniz. Sorgulamanızı yapabilmeniz için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

  • Açılan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • E-Devlet emeklilik sorgulama için aldığınız E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapınız.
  • Bu işlemlerin sonunda E-Devlet emeklilik sorgulama işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.