E-DEVLET GÜZERGAH SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET GÜZERGAH SORGULAMA

Karayolları üzerinde seyahat eden kişilerin ya da taşımacılık yapan kuruluşların yol güzergahları konusunda yardımcı olabilecek güzergah sorgulama işlemleri, internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi sorgulama hizmetlerinden biri olan E-Devlet güzergah sorgulama işlemi, güzergah seçimlerinizde kolaylık sağlayacaktır. E-Devlet güzergah sorgulama işlemi ile gitmek istediğiniz yere ait yol durumu, uzaklığı, yol seçimi gibi bilgiler sizlere yardımcı olmaktadır. E-Devlet güzergah sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri ve yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Güzergah Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra aşağıda size verilen linke tıklayınız. Ardından kimlik doğrulamanızı gerçekleştiriniz. Daha sonra TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra karşınıza güzergah sorgulama ekranı gelecektir. Daha sonra bu sayfada “Kalkış İl”, “Kalkış İlçe” ve “Varış İl”, “Varış İlçe” bölümlerini doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra E-Devlet güzergah sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Güzergah Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.