E-DEVLET HİZMETLERİ | E-Devlet

E-DEVLET HİZMETLERİ

E-Devlet hizmetleri sayesinde artık kamu kuruluşlarında yaptırmak istediğiniz işleri kolayca internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet hizmetleri vatandaşlara işlerini sıra beklemeden, hızlı ve kolay bir şekilde yapma imkanı sunuyor. Şifre, elektronik imza, mobil imza gibi kimlik doğrulama işlemlerinizi internet üzerinden E-Devlet hizmetlerini yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile işlemlerinizi ikinci bir kimlik doğrulama yapmadan gerçekleştirebilirsiniz. İşlerinizi internet üzerinden kısa bir şekilde yapmanızı sağladığı için de ciddi bir zaman tasarrufu söz konusudur.

Ayrıca vergi ödeme, fatura ödeme, harç ödeme gibi E-Devlet hizmetlerini de kolaylıkla E-Devlet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat tüm E-Devlet hizmetlerini yapmak istiyorsanız E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyle bahsettiğimiz işlemlerin hepsini gerçekleştirebilirsiniz. Şifreniz yoksa bu şifreyi edinmek de oldukça kolay. En yakın PTT şubesine gidip başvuruda bulunduğunuzda sadece 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Bu şifre sayesinde size ait tüm işlemler güvence altına alınır ve işlemleri yalnız sizin görmeniz sağlanmış olur. Bu yazımızda sizlere E-Devletin sağlamış olduğu hizmetler hakkında bilgi vereceğiz.

E-Devlet Hizmetleri Nelerdir?

E-Devlet hizmetlerini üç ana başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar devlet, vatandaş ve iştir.

  • Vatandaş için sağlanmış E-Devlet hizmetleri: Eğitim hizmetleri, iş ve kariyer, doğum, sosyal güvenlik, aile, sağlık hizmetleri, kültür hizmetleri, yasal işlemler, engelli olan vatandaşlar, seyahat ve turizm, eğitim ve sanat, haklar ve bu hakların korunması hizmetlerini içerir.
  • İş için sağlanan E-Devlet hizmetleri: İş, finans ve kariyer ile ilgili tüm işlemlerinizi iş için sağlanan hizmetler adı altında gerçekleştirebilirsiniz. İşletmenin doğuşu ve feshi, işletmenin büyümesi ve gelişmesi, sektörler, bağış, vergi, elektronik ticaret, dış ticaret, yatırım ve sermaye, destek ve krediler, devlet ihaleleri, ekonomi ve finans hizmetlerini içerir.
  • Devlet için sağlanmış E-Devlet hizmetleri: Tarihimiz, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, araştırma ve istatistikler, adli ve idari yargı, bilim ve teknoloji, eğitim, devlet sözleşme ve ihaleleri, enerji, savunma ve güvenlik, kültür ve turizm, doğal kaynaklar ve çevre, sağlık, tarım, uluslararası ilişkiler ve konular, mevzuatlar gibi hizmetleri içermektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.