E-Devlet IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama | E-Devlet

E-DEVLET IMEI KAYIT HAKKI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız. İsterseniz öncelikle IMEI kayıt bilgisinin ne anlama geldiğini anlatalım. IMEI genel olarak telefonlarınıza ait bir tür seri numarasıdır. Yurtdışından almış olduğunuz cep telefonlarınızın veya mobil cihazlarınızın Türkiye’de kullanabilmesi için E-Devlet sistemi üzerinden BTK sistemine kaydedilmesi gerekmektedir. Ayrıca IMEI kayıt hakkı sayesinde telefonlarınızın kaçak olup olmadığını öğrenmeniz mümkün duruma gelmiştir. IMEI numarası kayıt işleminizde dikkat edilmesi gereken en önemli husus “kullanıma açtırdığınız yıl ve sonraki yıl içinde yeniden kayıt yaptıramazsınız.” ibaresidir. 

E-Devlet IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazımızın bu kısmında E-Devlet sistemi üzerinden nasıl E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama işlemini yapacağınızı anlatacağız. Adımları sırasıyla takip etmeniz halinde E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama işlemi için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Yalnız bu adımları uygulamaya başlamadan önce bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz.

  • E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra öncelikle aşağıda sizlerle paylaşacağımız E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama isimli bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Ardından açılan sayfa da “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak  E-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.