E-DEVLET İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Günümüzde işsizlik ciddi boyutlara ulaşmaktadır. İşsizlik ile mücadele eden bazı kuruluşlar, iş arayanlar ve işverenler için internet üzerinden iş başvurusu yapabilme olanağını sağlamışlardır. İnternet üzerinden iş başvurusu yapılabildiği gibi başvuru sonucunu da internet üzerinden öğrenmek mümkündür. E-Devlet sisteminin bizlere sağladığı hizmetlerden biri de E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulamadır. İnternet üzerinden iş başvurusu yapabilmeniz için öncelikle İŞKUR’ a üye olmanız gerekmektedir. İŞKUR sayfasından kişisel bilgileriniz ile kolayca üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra iş başvurusu yapabilirsiniz. E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulama işlemiyle ilgili yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet İş Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek, kimliğinizle birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulama linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulama ekranı karşınızda olacaktır. Bu sayfada başvuru tarih aralığını girdikten sonra “Ara” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde iş başvurunuz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet İş Başvuru Sonucu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.