Edevlet.net

E-DEVLET İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİ

29.07.2014
E-DEVLET İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİ

Sizlere bu yazımızda E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi konusunda bilgiler vereceğiz. İşsizlik ödeneğini açıklayarak konumuza başlayalım. İşsizlik ödeneği; çalışanların, sağlıklarından dolayı, herhangi bir kusuru sonucu veya kendi istekleriyle işten ayrılmaları haricindeki durumlarda çalışanların kendisine devlet tarafından bağlanan ödenektir.

Yukarıda sıraladığımız durumlar dışındaki çalışanların işlerinden ayrılmadan önce son 120 gün çalışmış ve 600 gün primlerini ödemiş olan vatandaşlara 180 gün süre boyunca, 900 gün primlerini ödemiş olan vatandaşlara 240 gün süre boyunca, 1080 ve daha fazla gün primlerini ödemiş olan vatandaşlara 300 gün süre boyunca işsizlik ödeneği ödemesi gerçekleştirilir.

E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi takibini E-Devlet kapısı sayesinde rahatlıkla internetten gerçekleştirebilirsiniz.E-Devlet internet sitesi gerçekleştirmek istediğiniz  E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi işleminin takip edilmesini sağlayan en güvenilir ve en rahat hizmettir. Yazımızın devamını takip ederek E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

E-Devlet İşsizlik Ödeneği Ödemesi Takibi Nasıl Yapılır?

E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesini takip etmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu E-Devlet şifresine sizlere en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında rahatlıkla ulaşabilirsiniz. E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesinin takibi için aşağıdaki seçenekleri dikkatle takip ediniz.

  • İlk olarak sizlere yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi ile ilgili bağlantı adresine tıklayınız.
  • E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi konusunda ikinci adım olarak karşınıza gelecek olan internet sayfasında ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayınız.
  • Açılan yeni sayfada T.C. kimlik numaranızı ve size ait olan E-Devlet şifrenizi girerek ‘’Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.
  • Eğer şifrenizi unuttuysanız sayfanın hemen sol tarafında bulunan ‘’Şifremi Unuttum’’ butonuna tıklayıp, karşınıza gelen işlemleri takip ederek yeni E-Devlet şifrenize ulaşabilirsiniz.
  • Karşınıza gelen sayfada E-Devlet işsizlik ödeneği ödemesi ile ilgili gerekli işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet İşsizlik Ödeneği Ödemesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.